Jantulíkova neúspešná lotéria

Richard Karnok

Štvrté tohtoročné preteky absolvoval slovenský pretekár Jakub Jantulík na autodróme v Moste, kde sa konalo ďalšie podujatie medzinárodného seriálu UEM Alpe Adria Championship.

Celý víkend bol sprevádzaný nepriaznivým počasím a pretekári sa museli často rozhodovať s akými pneumatikami vyjdú na trať. V prvej kvalifikácii sa jazdilo z polovice mokrej trati, čo nevyhovovalo ani Jakubovi. Druhá kvalifikácia sa išla za najlepšieho počasia za celý víkend, no 17-ročnému pretekárovi sa nedarilo ani tentoraz.

Nedeľné preteky vyhlásilo riaditeľstvo pretekov ako mokré, Jakub sa však rozhodol zariskovať a vybral si pneumatiky na suchú trať. Spočiatku mu jeho zámer vychádzal, dráha skutočne schla, ale neskôr sa spustil silný lejak, Jakub musel spomaliť a jeho trápenie nakoniec zastavilo predčasné ukončenie pretekov, keď sa pohyboval na 17. mieste.

Jakub Jantulík:
„V prvej kvalifikácii bola trať napoly suchá a napoly mokrá, bolo ťažké sa rozhodnúť aké pneumatiky použiť, v druhej však boli podmienky ideálne, ale ja som sa vôbec nevedel dostať do tempa, bola to z mojej strany katastrofa. Tak som sa z toho v noci vyspal, v zahrievacom tréningu som zlepšil svoj čas o 1,5 sekundy a pred pretekmi som si tak riadne zlepšil náladu. Preteky boli síce vyhlásené ako mokré, ale trať stále schla a ja som veril, že by sa mohlo vyplatiť použiť suché pneumatiky. Dúfal som, že ťažký mrak v diaľke nedorazí na okruh skôr ako po našich pretekoch… Po štarte som mal smolu, súper, ktorý spadol v prvej zákrute, sa v snahe opustiť trať vôbec nepozrel kam beží a ja som mal čo robiť aby som ho nezrazil. Tým pádom som stratil veľa času, ale podarilo sa mi stratu dobiehať, dostával som sa cez súperov, no v tom som zacítil prvú veľkú kvapku dažďa, ktorá trafila moju helmu a vedel som že je zle. Jazdiť v lejaku na suchých pneumatikách sa nedá, a tak to bol pre mňa koniec. Je mi to ľúto, risk mi nevyšiel. Chcem poďakovať tímu Maco Racing za výbornú prácu, verím, že nabudúce im dám svojím výsledkom dôvod k radosti.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *