Jantulíkova majstrovská oslava narodenín

Richard Karnok

Deň pred svojimi osemnástimi narodeninami si dal Jakub Jantulík darček v podobe zisku titulu Majster Slovenska cestných motocyklov v triede Superstock 600. V rámci podujatia medzinárodného šampionátu UEM Alpe Adria na Slovakia Ringu sa totiž bojovalo aj o posledné tohtoročné body práve do slovenského šampionátu.

Sobotňajšie kvalifikácie boli poznačené premenlivým počasím, jazdilo sa na polosuchej, či mokrej trati. Jakubovi sa v závere prvej kvalifikácie podarilo na oschýnajúcej trati zajazdiť štvrtý najrýchlejší čas spomedzi 28-členného jazdeckého pola a keďže poobede pršalo a nedali sa jazdiť rýchlejšie časy, do pretekov štartoval z prvého radu.
V nedeľu sa pretekalo na suchu, no Jakub už v úvode stratil istotu v pneumatikách a do cieľa prišiel na desiatom mieste. Medzi slovenskými pretekármi bol však v cieli ako prvý a to mu zaistilo zisk celkového prvenstva v seriáli Majstrovstiev Slovenska.

Jakub Jantulík:
“Celý víkend prebiehal veľmi dobre, len počasie bolo nepríjemné, keď som mal vyjsť v sobotu na trať, tak vždy začalo pršať. Pätnásť minút pred koncom prvej kvalifikácie sme ale skúsili dať ´suchú´ pneumatiku a vyšlo to. Keďže poobede pršalo, tak som ani nešiel na trať, bolo isté, že raňajšie časy sa nezlepšia. Do pretekov mi štart celkom nevyšiel, bol som šiesty a v treťom kole ma začalo šmýkať, musel som stále viac spomaľovať a mal som niekoľko väčších šmykov. V cieli som bol desiaty, čo ma mrzí. Z pódia v slovenskom šampionáte a zisku titulu mám samozrejme radosť. Som veľmi vďačný našim partnerom a tímu Maco Racing za celú sezónu, cítim sa v tíme veľmi dobre a verím, že naša spolupráca bude pokračovať aj v budúcnosti.”


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *