Jantulík v Moste na českom pódiu

Richard Karnok

Slovenský motocyklový pretekár Jakub Jantulík sa cez víkend predstavil na podujatí alpsko-jadranského a českého šampionátu triedy 125 ccm na autodrome v Moste. Preteky na severe Čiech boli pre neho zároveň prípravou na Veľkú cenu Českej republiky v Brne, kde sa 12. – 14. augusta predstaví s voľnou kartou.

Šestnásťročný pretekár AMK Brno Circuit Junior Teamu obsadil v sobotnej kvalifikácii dvanástu pozíciu, čo pre neho znamenalo tretí rad na štartovom rošte. V nedeľných pretekoch potom skončil na desiatom mieste v rámci Alpe Adrie a do hodnotenia českého šampionátu si pripísal tretie miesto, pričom medzi juniormi bol druhý.

Jakub Jantulík:
„Do Mostu sme prišli už vo štvrtok, ale pre zlé počasie sa vôbec nedalo trénovať. Piatok bol o niečo lepší, no fúkal silný vietor, dalo sa však už jazdiť a preto sme sa venovali nastaveniu prevodov a podvozku. V sobotnej prvej kvalifikácii sa zadrelo ložisko na prevodovke, no našťastie som takýto odtiaľ vychádzajúci zvuk už raz počul a tak som hneď spomalil. Do druhej kvalifikácie som šiel s veľkým odhodlaním zlepšiť svoju dvanástu pozíciu, ale aj napriek lepšiemu času som zostal na tom istom mieste. Bol som celkom spokojný, aj keď som predsa len čakal o niečo viac. Preteky boli vypísané na desať kôl, čo je oproti počtu kôl v nemeckom šampionáte málo, preto som vedel, že všetko najdôležitejšie sa odohrá hneď na začiatku a potom už nebude čas napravovať chyby. Štart sa mi podaril a sústredil som sa na prvú veľmi ostrú zákrutu, aby do mňa nikto nenarazil a snažil som sa ju prejsť čo najlepšie. V prvých kolách sme so súpermi bojovali, zlepšil som si aj čas na jedno kolo a v rámci hodnotenia českého šampionátu som skončil na treťom mieste. Z pódiového umiestnenia som mal samozrejme radosť, vďaku chcem vyjadriť mechanikom za odvedenú prácu a mojej rodine, ktorá ma podporuje.“


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *