Jantulík štartuje na CEMC v Brne

Richard Karnok

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ – Tento víkend je na Masarykovom okruhu v Brne vyhradený novému šampionátu Central European Motorcycle Championship. V triede  Moto2, ktorá je určená pre Superstocky a Supersporty, štartuje aj slovenský pretekár Jakub Jantulík, ktorý sa vo výbornom svetle predstavil minulý týždeň na Slovakia Ringu, kde skončil dvakrát na druhom mieste v triede Superstock 600.

NEDEĽA:

V nedeľu Jakub doplatil na problém s pneumatikami a skončil šiesty: „Dnes som mal počas pretekov problém s pneumatikou, kazždú zákrutu som bojoval zo šmykmi na zadnom kolese, zvolili sme zle… Našťastie som celý a zdravý na to ako tažké boli tieto preteky. Verím, že nabudúce to bude lepšie,“ vraví Jakub.

—————————————————————————-

SOBOTA:

V dnešných prvých pretekoch Jakub po nevydarenom štarte  stíhacou jazdou vybojoval piate miesto v cieli, pričom si vylepšil aj svoj najrýchlejší čas na tomto okruhu. Dnešok hodnotím najpozitívnejšie ako sa dá, s časom 2:09,7 som spokojný a rovnako s piatym miestom v cieli zo 41 jazdcov,“ vraví Jakub. „Začiatok pretekov sa mi nepodaril, inak by to bol určite boj o pódium. Zajtra mám druhú šancu, tak držte palce.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *