Jantulík: Mohol to byť lepší víkend

Richard Karnok

Tretie podujatie seriálu UEM Alpe Adria Championship sa cez víkend konalo na maďarskom okruhu Pannoniaring. V triede Superstock 600 sa pod krídlami tímu Maco Racing opäť predstavil slovenský pretekár Jakub Jantulík.

Jakub na tomto okruhu štartoval po štyroch rokoch a preto sa zo začiatku venoval hlavne hľadaniu stopy. Prvú kvalifikáciu, v ktorej 17-ročný pretekár obsadil 13. miesto, sprevádzalo nepriaznivé počasie, v druhej, už na suchej trati, Jakub zajazdil spomedzi 36 pretekárov 17. čas a z rovnakej pozície teda štartoval aj do nedeľných pretekov. Po vydarenom štarte dokázal vybojovať niekoľko pozícií, ale lepšie ako 12. miesto v cieli už nestihol. Pozitívne je jeho postupné zrýchľovanie sa počas celého víkendu.

Jakub Jantulík:
„Štart do pretekov mi vyšiel, podarilo sa mi získať nejakú pozíciu. Potom sa mi ťažko prebojovávalo dopredu, súperi ma brzdili a keď sa mi konečne podarilo pred nich dostať, tak ostatní už boli preč. O to viac mi je ľúto, že sa mi nevydarila kvalifikácia. S víkendom teda nie som extra spokojný, mohlo to byť lepšie, aj keď som rád, že som dokázal po celý čas tréningov aj pretekov zrýchľovať. Moja veľká vďaka patrí tímu, mechanici dokázali splniť každú moju požiadavku a motocykel bol naozaj výborne pripravený.“


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *