Jakubičkovej debut na šesťstovke

Richard Karnok 7

Mladá Slovenska Barbora Jakubičková si cez víkend odbila svoj pretekársky krst na štvortakte. Vlaňajšia alpsko-jadranská vicemajsterka triedy 125 GP štartovala cez víkend na podujatí seriálu IMRC na Slovakia Ringu v pretekoch Slovenského pohára triedy 600 cm3 a úspešne si overila, že motocykel s týmto obsahom je pre ňu tým správnym športovým náradím.

Po tom, ako sa pred týždňom po prvý raz zviezla na štvortakte, si tentoraz naostro vyskúšala aj všetko ostatné čo k tomu patrí, teda tréningy, kvalifikáciu, navyše aj vytrvalostné preteky a v neposlednom rade štart na motocykli, ktorý je predsa len väčší ako jej bývalá stodvadsaťpäťka.

Barbora Jakubičková:
„S celým víkendom som veľmi spokojná a vďačná Martinovi Čermákovi, ktorý mi umožnil vyskúšať a voziť sa na jeho šesťstovke po celý víkend. Z motorky mám veľmi dobrý pocit, je to síce „trošku“ iné ako 125 GP, ale myslím si, že som sa s tým celkom zžila. V sobotu som si vyskúšala aj preteky endurance, čo bola vlastne moja premiéra v tejto kategórii, aj keď som sa toho zúčastnila len v rámci tréningu. Neustále som sa zrýchľovala a časy išli nadol, čo si myslím, že je dobre znamenie, ale samozrejme je stále sa v čom zlepšovať. V nedeľu som si vyskúšala aj štart na šesťstovke a sama som sa presvedčila, že ju udržím bez pomoci. Už teraz sa teším na ďalšie jazdenie v tejto triede!“

7 komentárov k článku “Jakubičkovej debut na šesťstovke

  1. velmi velmi sikovna je isla velmi krasne.a na margo otazky celeho programu velmi super aj cele podujatie bolo skvele.Kto nebol moze lutovat dakujem usporiadatelom ale aj pretekarom zo slovenska ceska a madarska za krasne preteky dufam ze sa im slovakia ring paci a uvidime ich coraz viac a viac.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *