Jakub Jantulík testoval na Slovakia Ringu

Richard Karnok

V nezávideniahodnej situácii je tesne pred začiatkom pretekárskej sezóny mladý slovenský pretekár Jakub Jantulík z Kysuckého Nového Mesta. Pre nepriaznivú finančnú situáciu totiž vôbec nie je jasné, ako bude jeho tohtoročná sezóna vôbec vyzerať.

17-ročný pretekár, ktorý má za sebou dokonca dva štarty Grand Prix triedy 125 ccm vo Veľkých cenách San Marina a Portugalska v roku 2009 a vlaňajšiu účasť na Grand Prix v Brne, sa totiž ocitol doslova bez peňazí, ale keďže jeho túžbou je samozrejme tento rok štartovať, prijal možnosť vyskúšať si motocykel Yamaha R6 tímu Maco Racing. Keďže Jakub mal tento rok v pláne prestup práve do šesťstoviek, bola to ideálna príležitosť. Test sa uskutočnil počas uplynulého víkendu na Slovakia Ringu. Jakubovi sa motocykel ihneď zapáčil a prvé podujatie šampionátu Alpe Adria, ktoré sa bude konať už o necelé dva týždne práve na Slovakia Ringu, by mal absolvovať práve na Yamahe Martina Kuzmu.

Jakub Jantulík:
„V sobotu ráno som sa rozjazdil ešte na našej staršej súkromnej Honde, potom som už jazdil na Macovej Yamahe. Ihneď som si uvedomil rozdiel medzi oboma motorkami, na Yamahu som si veľmi rýchlo zvykal, je ľahko ovládateľná. Ten stroj je výborný po výkonovej stránke a aj jazdnými vlastnosťami, všetko tam ide akosi samo. V sobotu nám jazdenie prerušilo nepriaznivé počasie, v nedeľu som jazdil celý deň a postupne ako som si viac a viac zvykal na motorku, tak som zlepšoval aj časy. Celkovo mám z testovania veľmi dobrý pocit a chcem poďakovať Macovi za to, že mi dal takúto skvelú príležitosť. Cítim, že sa môžem stále zlepšovať a som rád, že prvé podujatie alpsko-jadranského šampionátu budem môcť s najväčšou pravdepodobnosťou absolvovať. Čo však bude ďalej, to si vôbec neviem predstaviť, ale bol by som nerád, keby môj prvý štart v sezóne bol zároveň aj posledným…“

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *