Informácie o Majstrovstvách Európy Stock 250

Richard Karnok

Agentúra Slovakia Racing sa pre sezónu 2015 stala promotérom Majstrovstiev Európy cestných motocyklov v triede Stock 250. Prinášame Vám všetky najdôležitejšie informácie, ktoré potrebujete vedieť k tomu, ak by ste sa rozhodli spomenutý šampionát absolvovať.

FIM EUROPE EUROPEAN STOCK 250cc 4 STROKE CHAMPIONSHIP
Šampionát je určený pretekárom vo vekovom rozmedzí 12-21 rokov a jej výhodou je ekonomickejšia dostupnosť ako u triedy Moto3. Pretekári budú štartovať na motocykloch so štvortaktným motorom. Preteky európskeho šampionátu sa budú konať v rámci podujatí seriálu Alpe Adria Road Racing Championship. V rámci šesťdielneho seriálu bude na jazdcov čakať vždy dvoje štartov, čo znamená, že body budú zbierať spolu v dvanástich pretekoch.

VÝHODNÝ PREDPREDAJ JE UŽ SPUSTENÝ
Pre záujemcov o štart v kompletnom seriáli Majstrovstiev Európy sme pripravili zľavnené štartovné v predpredaji na celú sezónu v hodnote 1.068,- €.
Spomenutá predpredajová zľava platí do 28. februára (v tento deň musíme najneskôr evidovať prihlášku a úhradu na našom účte).
Registrovať sa môžete už dnes na tomto odkaze…

PRIZE MONEY
Tak ako aj v iných seriáloch organizovaných našou agentúrou, rovnako aj najúspešnejší pretekári európskeho šampionátu budú po každom podujatí ohodnocovaní finančnými odmenami za dosiahnuté umiestnenia. Tabuľku s výškou finančných odmien zverejníme v krátkom čase.

TERMÍNOVÝ KALENDÁR
•    15.-17. máj – Adria Raceway (Taliansko)
•    29.-31. máj – Pannoniaring (Maďarsko)
•    19.-21. jún – Grobnik (Chorvátsko)
•    17.-19. júl – Most (Česká republika)
•    07.-09. august – Hungaroring (Maďarsko)
•    11.-13. september – Slovakia Ring (Slovenská republika)

LICENCIA PRETEKÁRA
Pre štart na Majstrovstvách Európy triedy Stock 250 musí mať jazdec licenciu FIM Europe (celoročnú alebo jednorázovú), ku ktorej musí mať vystavené štartovacie povolenie  príslušnej federácie, ktorá vystavila licenciu FIM Europa.

DÔLEŽITÉ DOKUMENTY
Športové pravidlá (EN)
Technické pravidlá (EN)

KONTAKTUJTE NÁS
Ďalšie informácie k športovej sezóne budeme priebežne zverejňovať aj naďalej.
V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte či už na adrese info@slovakiaracing.sk, alebo priamo na telefónnom čísle +421 918 736 557.

S pozdravom

Slovakia Racing Team