Informácie k víkendovým pretekom na letisku v Dolnom Hričove

Richard Karnok 4

Prinášame najaktuálnejšie informácie k pretekom na letisku v Dolnom Hričove.

V súvislosti s víkendovým podujatím CPM na letisku v Hričove a v súvislosti s organizačnými zmenami po zverejnení zvláštnych ustanovení, športová komisia CPM SMF v spolupráci s organizátorom podujatia vydáva nasledujúce vykonávacie ustanovenia k podujatiu:

 1. Paddock podujatia bude otvorený vo štvrtok 17.6.2021 už od 15:00 (v ZU je uvedená hodina 18:00 hod.), termín jeho uzatvorenia zostáva nezmenený, t. j. do 21:00 hod. dňa 20.06.2021.
 2. Upozorňujeme na zmenu v čase administratívnej a technickej prebierky v piatok 18.6.2021 – prebierka bude v piatok len do 15:30 hod., nie do 19:00 hod, ako je uvedené v ZU. Termíny prebierky vo štvrtok a v sobotu zostáva tak, ako je uvedené v ZU.
 3. Vzhľadom na platné opatrenia a hygienické nariadenia nebude možné mať na podujatí ambulantný predaj jedla a nápojov, t.j. na podujatí nebudú bufety. Bude možný len dovoz stravy a nápojov po telefonickej objednávke, kontakt organizátor zabezpečí. Z uvedeného dôvodu Vás prosíme o zabezpečenia vlastnej stravy a pitného režimu.

POZOR! Aj všetci slovenskí pretekári, ich sprievod a organizátori musia mať buď 24 hodín starý AG test, alebo 72 hodín PCR test. Nahradiť možno dokladmi buď o očkovaní alebo prekonaní Covidu (podľa pravidiel nižšie).

INFORMÁCIE O PREJAZDE HRANÍC MEDZI ČR A SR

Cesta z ČR do SR na preteky
Pozor, novinka! Každý účastník z ČR alebo inej krajiny ako Slovensko (pretekár, člen sprievodu, organizátor…) je povinný pred vstupom do SR registrovať sa prostredníctvom formulára e-hranice (http://korona.gov.sk/ehranica). Uveďte tam adresu letiska: Letisko Žilina č. 1, 013 41 Dolný Hričov
Od pondelka 14.6. už nie potrebné u nás po príchode z ČR robiť test. Pri príchode do SR je potrebný mať so sebou doma v ČR (alebo inej krajine) vykonaný PCR alebo LAMP test, ktorý nie je starší ako 72 hodín alebo antigénový test, ktorý nie je starší ako 24 hodín. Negatívnym testom ani iným dokladom sa nemusia preukazovať deti do 18 rokov, musia sa však registrovať cez spomenutý formulár. Negatívny test na COVID-19 je naďalej možné nahradiť. Uznané výnimky bez potreby testu sú pre osoby (doklad musíte mať pri sebe!):
a) v prípade dvojdávkovej schémy, pokiaľ zatiaľ bola aplikovaná len prvý dávka: 21 až 90 dní po aplikácii prvej dávky
b) v prípade dvojdávkovej schémy, pokiaľ už bola aplikovaná aj druhá dávka: 21 dní až 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky
c) v prípade jednodávkového schémy: 21 dní až 12 mesiacov po aplikácii vakcíny
d) v prípade očkovania po prekonaní ochorenia COVID-19 v posledných 180 dňoch: 21 dní až 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky
e)potvrdenie o prekonanie ochorenia COVID-19 v období posledných 180 dní

CESTA ZO SR DO ČR
Od 7.6.2021 je Slovensko zaradené do kategórie krajín so stredným rizikom nákazy COVID-19 (t. j. do oranžovej farby). Platiť bude povinnosť vyplniť elektronický príjazdový formulár pred prekročením hranice (www.prijezdovyformular.cz) a povinnosť predložiť na vyžiadanie pri hraničnej alebo pobytovej kontrole doklad o vyplnení príjazdového formulára. V prípade využitia verejnej dopravy disponovať potvrdením akreditovaného laboratória o negatívnom výsledku PCR testu nie staršieho ako 72 hodín, alebo antigénneho testu nie staršieho ako 24 hodín (t. j. test absolvovaný ešte pred cestou zo Slovenska). V prípade využitia individuálnej dopravy je možno test absolvovaný pred odjazdom (t. j. na Slovensku) nahradiť testom absolvovaným po príjazde do ČR., t.j. v ČR, do 5 dní po príjazde do ČR.  Do doby výsledkov tohto testu NIE JE povinnosť ísť do samo izolácie.
Osobám očkovaným (definícia viď nižšie) v ČR, na Slovensku, v Maďarsku, Nemecku, Rakúsku, Poľsku či Slovinsku stačí k príjazdu do ČR online registrácia pred príjazdom, ostatné povinnosti nemajú, t.j. nemusia sa po návrate testovať.
Definícia očkovanej osoby v ČR:
– v prípade dvoj dávkovej schémy najmenej2 2 dní ale nie viac ako 3 mesiace od aplikácie prvej dávky očkovacej látky
– v prípade dvoj dávkovej schémy a v prípade aplikácie druhej dávky očkovacej látky nie viac ako 9 mesiacov od aplikácie prvej dávky očkovacej látky
– v prípade jednodávkovej schémy najmenej14 dní, ale nie viac ako 9 mesiacov od aplikácie dávky očkovacej látky.

INFORMÁCIE PRE DIVÁKOV
Povolených je 500 divákov na jeden deň.
Je potrebný negatívny PCR (72 hodín) alebo antigénový test (12 hodín), alebo potvrdenie o očkovaní či o prekonaní ochorenia.
Vzhľadom na platné opatrenia a hygienické nariadenia nebude možné mať na podujatí ambulantný predaj jedla a nápojov, t.j. na podujatí nebudú bufety. Z uvedeného dôvodu prosíme divákov o zabezpečenia vlastnej stravy a pitného režimu.
V areáli je potrebné nosiť rúško a dodržiavať odstupy.
Pre divákov prichádzajúcich na Slovensko z Českej republiky a iných krajín je povinná registrácia prostredníctvom formulára e-hranice (http://korona.gov.sk/ehranica) Uveďte tam adresu letiska: Letisko Žilina č. 1, 013 41 Dolný Hričov.
Vstupné na podujatie je 3 Eurá na jeden deň (sobota alebo nedeľa).

ČASOVÝ HARMONOGRAM
Predbežný časový harmonogram podujatia stiahnete kliknutím sem…

ŠTARTOVÁ LISTINA
Predbežná štartová listina sa vám zobrazí po kliknutí sem…

V prípade otázok píšte na karnok@motomedia.sk

ŠK CPM SMF

4 komentárov k článku “Informácie k víkendovým pretekom na letisku v Dolnom Hričove

 1. Rišo, Atg test 12hod? Nemá byť 24hod?. Ja odchádzam v sobotu ráno na moto výjazd po Slovensku. Chcem sa dať v Skalici otestovať Atg, ale na letisko dorazím až v nedeľu o cca 11:00. Znamená to, že ma tam nepustia?
  S

 2. Ahoj Richarde, těšíme se k vám. Celý team si narychlo vyřídil potřebné záležitosti ke vstupu k vám. Já jsem již po dvou injekcích a z nemocnice, kde mě očkovali mám certifikát v české a anglické verzi s QR kódem. Je to dostatečný dokument a nebo musím mít dokument od EU Digital Covid Certificate ?
  Chceme odjíždět z domova v cca 10,00, proto předem dík za rychlou odpověď.
  Ahoj
  .

  1. Je to úplne v poriadku, takže už sa len môžeme tešiť na preteky a na stretnutie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *