Informácie k víkendovým pretekom Alpe Adria a MSR CPM v Rijeke

Richard Karnok

Počas nadchádzajúceho víkendu sa v chorvátskej Rijeke uskutoční prvé tohtoročné podujatie šampionátu Alpe Adria, ktoré bude zároveň druhým do hodnotenia Majstrovstiev SR. Pozor, preteky nie sú súčasťou Slovenského pohára -600 a + 600 cm3 a ani MSR 125SP.

Zvláštne ustanovenia stiahnete kliknutím sem…

Od 18.6.2021 stačí mať na hraniciach pas, alebo občiansky preukaz a vypísaný vstupný formulár:

Chorvátsko  (Aktualizované: 18/06/2021)

Registrácia pred vstupom
Odporúčame pred cestou do Chorvátska vyplniť online formulár, ktorý je určený na urýchlenie vybavenia turistov/priechodu cez hranice. Ak nebudete mať vyplnený formulár, je potrebné rátať so zdržaním pri vstupe do Chorvátska. Pri zadávaní viacerých osôb odporúčame nepridávať ich ako spolucestujúcich, ak chcete k jednotlivým osobám skenovať dokumenty osobitne. V prípade detí do 12 rokov tieto môžu byť uvedené ako spolucestujúci, adresu pobytu v Chorvátsku uviesť stručne. Odporúčame použiť anglickú verziu aplikácie napriek tomu, že existuje aj slovenská verzia.

Upozorňujeme, že Veľvyslanectvo SR v Záhrebe nie je správcom chorvátskeho portálu. V prípade otázok môžete emailom kontaktovať chorvátske ministerstvo vnútra alebo chorvátsku políciu: pitanja@mup.hr, policija@mup.hr, ktorí priamo spravujú portál EnterCroatia.

Podmienky pre cestujúcich zo Slovenska
Pri vstupe do Chorvátska je potrebné preukázať sa platným cestovným dokladom alebo občianskym preukazom (s platnosťou aj v čase pobytu a návratu do SR).

Stanovisko Ministerstva vnútra Chorvátskej republiky k podmienkam vstupu
Cestujúcim prichádzajúci priamo z krajín a/alebo regiónov Európskej únie, alebo krajín a/alebo regiónov schengenského priestoru a krajín pridružených k schengenskému priestoru, a ktorí sa v súčasnosti nachádzajú v tzv. Zelenom zoznam Európskeho centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (ECDC), bez ohľadu na štátne občianstvo, sa umožní vstup do Chorvátskej republiky za rovnakých podmienok ako pred nástupom COVID-19, ak nevykazujú žiadne príznaky choroby a neboli v úzkom kontakte s takýmito pacientmi.
Slovensko je na tzv. zelenom zozname Európskeho centra pre kontrolu a prevenciu chorôb krajín od 17. júna 2021.

S pozdravom

Sekretariát SMF

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *