Informácie k šampionátu Alpe Adria

Richard Karnok

Agentúra Slovakia Racing je aj v roku 2015 promotérom medzinárodného seriálu Alpe Adria Road Racing Championship. Prinášame Vám všetky najdôležitejšie informácie, ktoré potrebujete vedieť k tomu, ak by ste sa rozhodli spomenutý šampionát absolvovať.

ALPE ADRIA ROAD RACING CHAMPIONSHIP
je prestížny medzinárodný seriál 3-dňových podujatí. Ide o šampionát cestných motocyklov najvyššej úrovne v strednej Európe a okolí,  z ktorého môžu jazdci postúpiť až na Majstrovstvá Európy, Majstrovstvá sveta MotoGP, alebo svetový šampionát Superbikov či Superšportov. Naša agentúra ho organizuje s poverením FIM Europe (Európska motocyklová federácia) v rámci krajín alpsko-jadranského regiónu, ktoré sú súčasťou šampionátu (Slovensko, Česko, Madarsko, Chorvátsko, Taliansko, Poľsko, Bulharsko, Slovinsko, Rumunsko, Švajčiarsko a San Maríno). Tým, že sa podujatí zúčastňujú najlepší pretekári týchto krajín, je zaručená vysoká športová úroveň tohto seriálu. V rámci seriálu Alpe Adria sú vyhodnocované aj národné šampionáty krajín ako Slovensko, Česko, Poľsko, Rakúsko, Chorvátsko a Slovinsko. Kalendár šampionátu v roku 2015 zahŕňa šesť podujatí v krajinách Slovensko, Česko, Maďarsko, Chorvátsko a Taliansko. Každé podujatie je trojdňové, pričom pretekári vždy absolvujú dvoje pretekov (prvé s v sobotu a druhé v nedeľu).

VÝHODNÝ PREDPREDAJ  A REGISTRÁCIU SME UŽ SPUSTILI
Pre záujemcov o štart v kompletnom seriáli Alpe Adrie sme pripravili zľavnené štartovné v predpredaji na celú sezónu.
Triedy 125 SP, 125 GP a Moto3: 960,-€
Triedy SST 600, SSP, Moto2, STK 1000 a SBK: 1.550,-€
Spomenutá predpredajová zľava platí do 28. februára (v tento deň musíme najneskôr evidovať prihlášku a úhradu na našom účte).
Registrovať sa môžete už dnes po kliknutí na nasledujúci odkaz.

PRIZE MONEY
Tak ako vlani, rovnako aj tentoraz budú najúspešnejší pretekári na každom podujatí (ich výsledok sa určí po zrátaní bodov za oboje pretekov víkendu) ohodnocovaní finančnými odmenami za dosiahnuté umiestnenie. Rozpis odmien nájdete na tomto odkaze celkom dole.

TERMÍNOVÝ KALENDÁR
•    15.-17. máj – Adria Raceway (Taliansko)
•    29.-31. máj – Pannoniaring (Maďarsko)
•    19.-21. jún – Grobnik (Chorvátsko)
•    17.-19. júl – Most (Česká republika)
•    07.-09. august – Hungaroring (Maďarsko)
•    11.-13. september – Slovakia Ring (Slovenská republika)

LICENCIA PRETEKÁRA
Pre štart v šampionáte Alpe Adria Road Racing Championship je potrebné vlastniť Medzinárodnú licenciu pretekára typu „A“.

DÔLEŽITÉ DOKUMENTY
Športové pravidlá (SK)
Technické pravidlá (EN)

KONTAKTUJTE NÁS
Ďalšie informácie k športovej sezóne budeme priebežne zverejňovať aj naďalej.
V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte či už na adrese info@slovakiaracing.sk, alebo priamo na telefónnom čísle +421 918 736 557.

S pozdravom

Slovakia Racing Team