AKTUALIZOVANÉ: Informácie k pretekom MMSR v Brne

Richard Karnok

Cez víkend 30. 9. – 2. 10. 2022 sa na Masarykovom okruhu v Brne v rámci podujatia Veľká cena Bohumila Stašu pôjde aj o body do Medzinárodných majstrovstiev SR CPM, Slovakia Cupu a MMSR Vintage road racing.

Okrem MMČR na prírodných okruhoch pod patronátom CAMS a seriálu MMSR bude súčasťou podujatia medzinárodný šampionát Alpe Adria a takisto Alpe Adria veteránov a MMČR pod AČR. Prinášame vám najdôležitejšie informácie k podujatiu.

Zvláštne ustanovenia MMSR CPM a MMSR Vintage
Prihláška
Časový harmonogram
Ponuka ubytovania

Zadelenie pretekárov MMSR, MSR litrových tried a Slovakia Cupu

Rovnako ako na Jarnej cene Brna bude aj tentoraz rozdelená litrová trieda na dve skupiny. V prvej budú štartovať spoločne Superbiky a Superstocky 1000, v druhej potom pretekári šampionátu CAMS nad 600.
Dôležitá informácia je pre účastníkov MMSR a MSR Superbike a Superstock 1000 a Slovakia Cupu +600:
MMSR a MSR Superbike a Superstock 1000 budú vyhodnotené z pretekov Alpe Adria SBK a SST 1000
Slovakia Cup +600 – bude vyhodnotený z pretekov CAMS nad 600
Prosíme pretekárov o správne zaradenie sa na mieste podujatia!

Info pre jazdcov MMSR Vintage road racing a Alpe Adria Vintage

Triedy Preboru CAMS Klasik a MMSR Vintage (plus Alpe Adria Vintage) štartujú v Brne spolu, SMF a Alpe Adria si následne vyberie z celkového hodnotenia pretekov jazdcov do hodnotenia MMSR a AA. Keďže MMSR oldtimerov má iné radenie tried, ako prebor CAMS (CAMS navyše len do roku 1979), pretekári MM SR Vintage a Alpe Adrie sa prihlásia do tried Klasik podľa obsahu motocykla a technickí komisári SMF ich následne zaradia do kategórií MMSR podľa NŠP SMF (motocykle nad 750 prihlasujte do triedy Klasik 750).

V Brne aj Voľná trieda Klasik Superbike do 1996

Pre záujem pretekárov o štart v triede Klasik Superbike do roku 1996, ktorá bola vypísaná aj na letiskách v Dolnom Hričove a Trenčíne akceptovali organizátori žiadosť SMF a vypísali ju aj v Brne a do prihlášky už doplnili kolónku pre prihlásenie. Keďže je však celkom plný rošt v triede veteránov, trieda Klasik Superbike do 1996 bude jazdiť spolu s triedou Supemono a 400 Supersport.

ŠK CPM SMF

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *