Informácie k pretekom Majstrovstiev SR CPM v Brne

Richard Karnok

Ako sme vás už informovali, do termínového kalendára slovenského šampionátu CPM bolo pridané podujatie 17.-19. júla na Automotodróme v Brne v rámci Letnej ceny.  Prinášame vám najdôležitejšie informácie.

Majstrovstvá SR vo všetkých triedach

V Brne sa bude bojovať o body do všetkých tried MSR, teda 125 SPSSP 300SST 600SST 1000 a Superbike a takisto Slovenského pohára -600 a +600 (nebudú chýbať ani triedy MMSR Vintage Road Racing, teda oldtimery hodnotené na rýchlosť, viď nižšie). Keďže preteky v Brne budú vo veľkých štvortaktných triedach rozdelené do 600 a nad 600 cm³, budú si môcť slovenskí pretekári pred podujatím vybrať svoju triedu, do ktorej hodnotenia budú v rámci MSR zaradení, teda v rámci pretekov triedy do 600 cm³ buď MSR SST 600 alebo SP -600, a v rámci pretekov nad 600 cm³ buď SST 1000, SBK alebo SP +600.
Rozhodnutie ŠK CPM SMF o zaradení pretekov Letná cena Brna do termínového kalendára CPM 2020 stiahnete kliknutím sem…

MMSR Vintage Road Racing

Keďže pre pandémiu koronavírusu bolo tento rok zrušených niekoľko podujatí Medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky Vintage Regularity (hodnotenie na pravidelnosť) a tým pádom je seriál ohrozený, rozhodla sa Športová komisia CPM SMF vypísať na základe NŠP 2020 Vintage Road Racing pre rok 2020 Medzinárodné majstrovstvá Slovenskej republiky Vintage Road Racing (hodnotenie na rýchlosť). V rámci hodnotenia Regularity (pravidelnosť) sa pravdepodobne neuskutoční ani podujatie na letisku v Trenčíne.
Rozhodnutie ŠK CPM SMF dodatočnom vypísaní seriálu MMSR Vintage Road Racing 2020 stiahnete kliknutím sem…
Termínový kalendár MM SR Vintage Road Racing obsahuje nasledujúce podujatia:
17.-19. 07. Brno (bez triedy Classic 50GP)
28.-30. 08. Trenčín (letisko)
02.-04. 10. Slovakia Ring

Štartovné v Brne

Pretekárov iste osloví aj nižšie štartovné oproti podujatiam seriálu Alpe Adria, ktorých súčasťou je vo väčšine prípadov aj slovenský šampionát. Práve v Brne vyjde štartovné za tri dni na 230 € v predpredaji (do 10. júla) a 270 € na mieste. V piatok na súťažiacich čakajú tri 25-minútové voľné tréningy, v sobotu dve 25-minútové kvalifikácie a prvé preteky a v nedeľu 20-minútový Warm Up a druhé preteky.


Tentoraz vstup aj pre divákov

Na rozdiel od Jarnej ceny budú tentoraz pre divákov otvorené tribúny C, T3 a T5. Vstup na tribúny, vrátane parkovania, bude zadarmo.
Diváci môžu navštíviť aj Paddock, v piatok za cenu 100 Kč, v sobotu a nedeľu za 200 Kč na deň. Deti do 14 rokov, seniori narodení v roku 1951 a starší a ZŤP majú vstup do Paddocku zadarmo po vyzdvihnutí pásky na ruku oprávňujúcej k vstupu.

Dokumenty a prihláška

Zvláštne ustanovenia pre uskutočnenie Majstrovstiev SR a Slovenského pohára CPM na Letnej cene Brna stiahnete kliknutím sem…
Zvláštne ustanovenia pre uskutočnenie MMSR Vintage Road Racing na Letnej cene Brna stiahnete kliknutím sem…
Časový harmonogram podujatia v Brne stiahnete kliknutím sem…
Prihlásiť sa na podujatie sa môžete na tomto odkaze realroad.racing/brno2020leto

(Pretekári MM SR Vintage sa prihlásia do tried Klasik podľa obsahu motocykla, technickí komisári SMF ich následne zaradia do kategórií MM SR podľa NŠP SMF. Motocykle nad 750 prihlasujte do triedy Klasik 750. V prípade otázok píšte na karnok@motomedia.sk)

Športová komisia CPM SMF

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *