Frenky Vetrák hodnotí Brno

Richard Karnok

V očakávaní bodového prídelu nielen do hodnotenia Majstrovstiev SR, ale aj Alpsko-jadranského šampionátu triedy Superbike absolvoval Frenky uplynulý víkend na brnianskom Masarykovom okruhu.

„Po absolvovaní úvodného piatkového tréningu a následnej analýze časov som bol nútený urobiť úpravy na podvozku, rezervy boli viditeľné. Mal som navyše pripravené nové kolesá 16,5“ , no po obutí pneumatík prišlo veľké rozčarovanie: pokus o založenie na motocykel skončil konštatovaním, že sa použiť nedajú. Stálo ma to dva tréningy a zostal mi už len jediný, ktorý znamenal zlepšenie času na hodnotu z minulého roka. Do prvej sobotnej kvalifikácie som šiel vyzbrojený novými gumami a vydal sa za čo najlepšou pozíciou na štarte. Dlho som sa držal priebežne desiaty vďaka času o 4 desatiny horšiemu v porovnaní s mojim traťovým rekordom v Brne. Nakoniec som v samotnom závere klesol na štrnáste miesto a z tejto pozície som štartoval do nedeľných pretekov.

Konečne sa mi vydaril štart, prepracoval som sa na ôsme miesto a po prejazde prvým kolom som sa stále držal v prvej desiatke. Všetko sa vyvíjalo dobrým smerom, počas piatich kôl som sa vedel bez problémov držať Vlada Ružu a dokonca som bol schopný doťahovať ho na brzdy. Situácia sa zmenila v polovici pretekov. Začala mi šmýkať zadná pneumatika, Vlado sa mi začal vzďaľovať (čo znamenalo stratu príležitosti bojovať o víťazstvo v Majstrovstvách SR) a dokonca ma predbehli dvaja súperi. V závere som si už len strážil pozíciu a cieľ som videl ako dvanásty v Alpe Adrii. Zisk 20 bodov do slovenského majstráku si každopádne cením, možno práve tieto budú rozhodovať o celkovom umiestnení na konci sezóny. Momentálne sa už začínam pripravovať na Pannonniu a dúfam v opätovný bodový zápis do hodnoteniach obidvoch šampionátov.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.