Extéria Racing: Nový tím v šampionáte Alpe Adria a IMRC

Richard Karnok

Predstavujeme vám nový český tím Extéria Racing, ktorý sa razom stal jedným z najväčších tímov v česko – slovenskom poli Aple Adrie a IMRC Cupu, ktorý organizuje Slovenská agentúra Slovakia Racing.

Tomáš Zajíc

O koho že to ide? Začneme pekne od najvyššej kategórie. Tomáš Zajíc pôjde v kategórii Superbike na svojej Kawasaki ZX-10R. Tomáša určite poznáte z videa, kde v agentúrnych pretekoch štartuje z posledného miesta, nakoniec vyhrá a ako čerešničku na torte vzápätí požiada svoju priateľku o ruku. Tom sa profesiou venuje vlastnej firme v odbore auto lakovníctvo.

Managerom a iniciátorom tímu je Michal Fojtík, ktorý sa po dlhšej prestávke vracia k pretekaniu. Michal bude štartovať v triede Superstock 1000 v šampionáte Alpe Adria na BMW HP4. V osobnom živote je to obchodník telom aj dušou.

Ďalším jazdcom je Dominik Jůda. Dominik jazdil zatiaľ český Road racing a pretekal s agentúrou, v oboch prípadoch ale zaznamenal úspechy. Štartovať bude v triede Superstock 600 na Yamahe R6 a v pretekárskom poli sa určite nestratí!

Michal Fojtík

Ďalším jazdcom v tíme je Stanislav Vaculík. Standa je vlastníkom vyladenej Suzuki GSXR 1000 K5, na ktorej odkrúži celú sezónu v kategórii IMRC600 +. Keď práve nepreteká, tak je automechanik, a nie len taký obyčajný! Servisuje motorky a ako civilné tak aj rally auta.

Na Michala Fojtíka sme vytiahli pár otázok:
Michal, čoho chceš docieliť vytvorením tímu?
Cieľov je samozrejme viac, hlavne sme však chceli vytvoriť tím, ktorý sa stane pravidelným účastníkom pretekov na európskom poli a chceme, aby nás ďalšie takéto tímy nasledovali, tak trochu im ukázať, že to ide a že je možné pretekať aj inak ako každý sám za seba. Len to nám pomôže všetkým – Viac tímov = viac pretekárov = viac divákov = viac partnerov = zase viac tímov. Tento rok chceme tím stabilizovať a uviesť ho do stavu, v ktorom bude fungovať aj v nasledujúcich rokoch a samozrejme chceme aj ukázať, že sa v štartovom poli nestratíme.

Dominik Jůda
Dominik Jůda

Prečo práve Alpe Adria?
Vidieť človeka, ktorý stavia pomoc pretekárom na prvé miesto na mieste promotéra Alpe Adrie nás neustále motivuje a i kvôli tomu sme sa rozhodli do toho vstúpiť s vervou, s akou to robí práve Peter Šurina – teda naplno!

Našlo by sa v tíme miesto ešte pre nejakého jazdca?
Do sezóny 2015 by sme radi vstúpili so šesticou pilotov, takže je zatiaľ stále ešte miesto pre ďalších jazdcov. Máme už samozrejme nejaké rokovania, ale istí sme zatiaľ štyria – čo je za mňa aj tak super výsledok na nový tím v poli. Celý tím sme dali dokopy cez Facebook, kto by teda premýšľal o pretekanie a chýbal mu ten potrebný impulz, tak tu je!

Stanislav Vaculík
Stanislav Vaculík

Sponzori ako z Česka, tak Slovenska sú jasne daní, alebo sa tiež nájde priestor?
Hlavný partner je firma Extéria, ktorá nám dala dostatočný priestor na to, aby sme tento projekt vôbec vytvorili a my veríme, že to Extérii náležite vrátime. Priestoru pre spoluprácu s nami je stále dosť – pokiaľ je vôľa ide všetko! Samozrejme ďakujeme všetkým partnerom, či už ide o Goldfren, AMtrade, 4SR, Vinárstvo Josef Valihrach, Autoškola Čičmanec, silnicnimotorky.cz a RST, bez nich by nič z toho, čo nás čaká nebolo možné.

Chcete vedieť viac? Navštívte facebookové a webové stránky tímu.

Tlačová správa Extéria Racing Teamu