Európska motocyklová elita sa predstaví na Slovakia Ringu

Richard Karnok

Vážení športoví priatelia, srdečne Vás pozývame na prvé z dvoch najprestížnejších motocyklových podujatí na Slovakia Ringu, ktoré sa uskutoční cez víkend 14. a 15. mája 2016. Na vlastné oči budete môcť sledovať preteky motocyklov v triedach od 125 kubických centimetrov až po mimoriadne populárne Superbiky.

Preteky budú súčasťou medzinárodných seriálov Alpe Adria Championship, Európsky pohár Stock 250 a IMRC (International Motorcycle Race Cup), ktorých organizátorom je už tretí rok slovenská agentúra Slovakia Racing. Na podujatí sa predstaví vyše 200 jazdcov z viac ako 15 krajín, na ktorých bude čakať dvoje pretekov, prvé už v sobotu a druhé v nedeľu. Motocyklovým priaznivcom sa naskytá možnosť na vlastné oči vidieť známych a úspešných pretekárov zo svetových šampionátov, či mladých nádejných jazdcov, ktorých kroky ešte len do najvyšších seriálov smerujú.

ZVUČNÉ MENÁ
Ani tentoraz na Slovakia Ringu nebude chýbať dvojnásobný víťaz pretekov Veľkých cien majstrovstiev sveta, český jazdec Lukáš Pešek, ale ani Poliak Pawel Szkopek so skúsenosťami zo svetového šampionátu triedy Supersport a aktuálne najrýchlejší motocyklový jazdec nášho okruhu, ktorý tu vlani zlomil niekoľkoročný rekord a zajazdil neuveriteľný čas v hodnote 2:03,722 min. To dokázal práve na podujatí šampionátu Alpe Adria, čo tiež svedčí o mimoriadne vysokej úrovni tohto seriálu. Svoje majstrovstvo tu však predvedú aj Slovinci Janez Prosenik a Marco Jerman, známi aj z vytrvalostného svetového šampionátu, či mladý český pretekár Martin Gbelec, známy aj z Red Bull MotoGP Rookies Cupu, ktorý bude chcieť nadviazať na víťazstvá na našom okruhu z minulosti a tento rok sa navyše predstaví aj v triede do 600 cm3.

SLOVENSKÁ ŠPIČKA
Na mieste ale budete môcť fandiť aj domácim pretekárom, keďže sa tu predstaví kompletná slovenská špička na čele s Jaroslavom Černým a Tomášom Svitkom, ktorá okrem bojov do medzinárodných seriálov zasiahne aj do súťaže o body v slovenskom šampionáte. Černý sa navyše na Slovakia Ringu predstaví po nedávnom úspešnom vystúpení na 24-hodinových pretekoch Majstrovstiev sveta Endurance vo francúzskom Le Mans.

SOBOTA S CHOPPER CLUBOM RED BARONS
Ak sa na Slovakia Ring chystáte už v sobotu a navyše na vlastnom motocykli, môžete sa pripojiť k motorkárom z Chopper Clubu Red Barons, ktorý v rámci osláv 15. výročia založenia klubu organizuje výjazd pre všetkých motorkárov práve na sobotňajšie preteky Alpsko-jadranského šampionátu. Zraz motorkárov je o 10:00 hod pri Red Barons Pube na Korytnickej 3/A v Bratislave a o 11:30 sa všetci presunú na Slovakia Ring. Po pretekoch môžete s členmi klubu pokračovať na ich párty. Ostatným divákom sobotňajších pretekov sa tak naskytne možnosť v prestávkach medzi pretekmi obdivovať aj veľkoobjemové choppre sústredené pred areálom okruhu.

V NEDEĽU AUTÁ
Nedeľu na Slovakia Ringu si užijú aj obdivovatelia štyroch kolies, spoločnosť Autoprofit z Galanty bude totiž na mieste prezentovať automobily značiek Volkswagen, Škoda a Seat, na ktoré si takisto počas prestávky medzi pretekmi budete môcť doslova siahnuť.

TRIBÚNY A CENY VSTUPENIEK
– Krytá tribúna A: 4,-€/1 deň
– Tribúna B a C: 3,-€/1 deň
– Prírodné tribúny D a E: 3,-€/1 deň
– Vstup do paddocku: 3,-€/1 deň
Deti do 10 rokov a držitelia preukazu ZŤP majú vstup na podujatie zdarma.

Návštevníci, ktorí sa rozhodnú zakúpiť si vstupenky na krytú tribúnu „A“, môžu tak urobiť v hlavnej pokladni pri vstupe do areálu. Tribúna „A“ sa nachádza priamo na cieľovej rovinke s priamym výhľadom na štart a cieľ a na niekoľko ďalších pasáží pretekárskej dráhy.
Návštevníci, ktorí sa rozhodnú zakúpiť si vstupenky na tribúny „B“ a „C” (na konci cieľovej rovinky) a prírodné „D“ (za prvou zákrutou) a „E“ (za druhou zákrutou), tak môžu urobiť priamo pri vstupe na tribúny. Tieto sú známe svojou atraktivitou, pretože z nich vidno podstatný kus pretekárskej dráhy. Práve tribúna „E“ je mnohými fanúšikmi považovaná za úplne najideálnejšiu pre sledovanie pretekov pre viditeľnosť najväčšej časti trate. Tí z Vás, ktorí sa rozhodnú sledovať preteky práve z týchto tribún, majú možnosť zakúpiť si vstupenky v cene 3,-€, ako aj zaparkovať svoje vozidlá pohodlne pri tribúne.
– Širší sortiment nealkoholických nápojov a teplého občerstvenia Vám bude k dispozícii v reštaurácii pri hlavnom vstupe do areálu.

ČASOVÝ HARMONOGRAM
Po oba dni sa doobeda uskutočnia tréningy či kvalifikácie, samotné preteky začnú v sobotu napoludnie a v nedeľu už po jedenástej hodine.
Predbežný časový harmonogram sa Vám zobrazí po kliknutí sem…

Veríme, že sa s nami rozhodnete stráviť adrenalínom nabitý víkend plný nezabudnuteľných zážitkov!

Tešíme sa na Vás!
Slovakia Racing Team

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *