Emil Krchňavý hodnotí vystúpenie na pretekoch v Trenčíne

PLUS ONBOARD VIDEO – Slovenský pretekár Emil Krchňavý nemal v úvode sezóny príliš dôvodov na radosť. Ťažký pád v Brne a technické problémy ho oberali o body na jednotlivých podujatiach, ale víkendové preteky v Trenčíne si doslova užil.

Emil Krchňavý:
„#87 is back!!! Takto by sa dali zhrnúť Medzinárodné motocyklové preteky na letisku Trenčín. Konečne sa na motorke cítim ako doma.Aj napriek pekelnej horúčave celý víkend išiel perfektne podľa plánu. V kvalifikácii sa darilo na technicky náročnej a zároveň veľmi rýchlej trati zrýchľovať, aj keď nájsť ideálne nastavenie prevodu, pneumatík a podvozku bol trochu problém. Kvalifikácia skončila na čase 1,01.4 čo znamenalo 7. Miesto v celkovom poradí.
V sobotu v prvých pretekoch som odštartoval výborne, podarilo sa posunúť o dve miesta a preteky sa začali vyvíjať. Vo štvrtom kole som však bol na otočke na konci dlhej roviny dlhý na brzdách, čo ma stálo nejaký čas kde sa predo mňa dostal Marek Stibor. Časy na kolo sme stiahli o sekundu nižšie voči kvalifikácii, no po niekoľkých kolách súbojov zamiešali kartami jazdci o kolo späť, kde Marek získal výhodu a do konca pretekov sa mi ho už nepodarilo dohnať.
Do nedeľného warm Up-u som skúsil inú zmes zadnej pneumatiky, keďže pôvodná už mala pomaly dosť a rovnakú zmes sme nemali, ale nebolo to ok. Preto som aj do nedeľných pretekov vrátil späť už značne opotrebovanú, ale zato overenú pneu. Nedeľné preteky boli celé o boji s Marekom Stiborom na Aprilii RSV4. Štart mi úplne nevyšiel, takže sa dostal v prvej zákrute predo mňa. Od prvej do poslednej sekundy to bol nádherný vyrovnaný súboj o každý centimeter. V technických pasážach som mal navrch, avšak na predbehnutie miesto nebolo. Časy na kolo sme stlačili pod jednu minútu. V poslednom kole v nekonečne dlhej ľavej zákrute som si chystal pozíciu na predbehnutie, avšak šmyk na zadné koleso po ktorom nasledovalo pár Freestyle kúskov a kotrmelec ukončil tento boj. Do cieľa som došiel mávajúc divákom s obrovským úsmevom na tvári a skvelým pocitom.
V hodnotení Slovenského pohára toto snaženie vyšlo na dvakrát druhé miesto za Tomášom Svitkom. Ďakujem veľmi pekne organizátorom za perfektne pripravenú trať a krásne preteky a dúfam, že o rok si to v Trenčíne všetci opäť užijeme naplno. Vďaka Dušanovi Jurigovi a Majovi Michalovičovi za pomoc v depe a samozrejme nesmie chýbať poďakovanie mojím partnerom K-moto Shop&Service, MS Art Autokomplex, MS Art Designe, BestFit Košice, 4SuperSport.sk, Golden Apartments Kosice a motopneu.eu bez ktorých by o nešlo.
Najbližšie sa vidíme na Těrlický okruh 13.-14.7.2019 kde pôjdeme triedu IRRC Superbike a aj MČR nad 600ccm.“