Eduard Werner sa predstavil na domácej trati v Trenčíne

Richard Karnok

Slovenský pretekár Eduard Werner, jazdec tímu FUGU racing, sa cez víkend predstavil na pretekoch majstrovstiev Slovenska a Českej republiky v Trenčíne. Preteky na neho čakali v sobotu aj nedeľu.

Eduard Werner:

Cez víkend sa uskutočnili preteky okruhových Majstrovstiev Slovenskej  a Českej republiky  trochu netypicky keďže sa nejazdilo na motodróme ale na „prírodnom okruhu“ v Trenčíne a preteky boli súčasťou medzinárodných majstrovstiev kategórie Vintage. Preteky boli ešte pred začatím poznačené neistotou ohľadom účasti, keďže českým jazdcom ich federácia nechcela z pretekov v zahraničí započítať body do  majstrovstiev.

Nakoniec však dorazilo aspoň 12 jazdcov, takže bolo s kým pretekať a na víkend boli naplánované hneď dvoje preteky. Osobne som sa na domáce preteky tešil, no mal som mierne obavy z trate, ktorá je veľmi rýchla a lemovaná obrubníkmi. To, že je zradná sa potvrdilo tým, že až polovica jazdcov v triede mala za víkend pád.

V prvej sobotnej kvalifikácií, ktorá sa išla na vode ma hneď na začiatku zastavil drobný technický problém. V druhej kvalifikácií už nepršalo a podarilo sa mi zajazdiť druhý čas za Michalom Veckom.

Štart do sobotných pretekov sa mi vydaril a od prvého kola sme bojovali o prvé miesto so Zimom a Veckom. V štvrtom kole ma Vecko so Zimom predbehli, Vecko si vytvoril mierny náskok a začal sa nám vzďaľovať. Trošku sme sa ešte zdržali súbojom so Zimom, ale Michal jazdil aj tak rýchlejšie časy a postupne sa vytvorili rozstupy. Do cieľa som teda dojazdil spokojne na druhom mieste.

Štart do nedeľných pretekov mi vyšiel ešte lepšie a preteky som viedol. Ešte v prvom kole som však havaroval. Pri nájazde do jednej zo zákrut pri brzdení sa zadné koleso  dostalo do šmyku a tento šmyk som neustál. Motorku som takmer okamžite zdvihol, no po náraze do bariéry bola veľmi zničená a nedalo sa ísť ďalej. Pád ma mrzí, keďže v nedeľu sme mali aj veľmi dobré nastavenie motorky no aj to sú preteky.

Na záver sa chcem poďakovať svojim sponzorom FUGU racing, Autokelly Slovakia, Akumulátorovňa Igor Havala, Lotte SK, všetkým ktorí mi pomáhajú s prípravou motorky a fanúšikom za podporu. Ďalšie preteky ma čakajú 1.-2. septembra v Dymokuroch, kde mám ešte teoretickú šancu obhájiť  minuloročný český titul.

Tlačová správa Eduarda Wernera

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *