Eduard Werner o Cene Slovenska na Slovakia Ringu

Richard Karnok

Počas uplynulého víkendu sa na Slovakia Ringu uskutočnila motocyklová Cena Slovenska, ktorej súčasťou boli aj slovenské a české majstrovstvá.

Pretekov sa zúčastnil aj Eduard Werner, pretekár tímu FUGU racing v triede 125 SP, ktorý na mieste bojoval aj o prvenstvo v rámci slovenského šampionátu. Vďaka dvom víťazstvám v M SR má pred poslednými pretekmi, ktoré sa uskutočnia počas nadchádzajúceho víkendu, na čele tabuľky 12-bodový náskok na svojho súpera.

Eduard Werner:

Po pretekoch v Dymokuroch nás hneď ďalší víkend čakali preteky na Slovakia Ringu v rámci okruhových Majstrovstiev Slovenskej republiky, ktoré sú spojené aj s českými okruhovými majstrovstvami. Piatkové tréningy sme sa rozhodli vynechať, keďže nás  15. 9. čakajú ešte preteky v Hradci Králové a  musíme čo najviac šetriť motor.

V sobotu som  teda naskočil rovno do kvalifikácie a vyjazdil som 4. čas na rošte a v tento deň ma čakali aj prvé preteky. Štart sa mi nepodaril, keďže svetlá zhasli dosť neskoro a trošku sa mi zahltila motorka. Začali sme bojovať v skupinke o 2.-6. miesto. V druhom kole som nechtiac predbehol súpera pod žltými vlajkami, ktoré som uvidel až po vytiahnutí sa zo zákrytu. Okamžite som mu ukázal, že mu pozíciu vraciam, no asi po troch kolách mi začali znovu signalizovať, že mám prepustiť pozíciu, čo som už spravil. Našťastie sme mali toľko  vzájomných výmen, že to ani nebolo potrebné. Nakoniec som spravil pár chýb a dojazdil na 4. mieste celkovo a v slovenskom hodnotení to znamenalo víťazstvo.

Nedeľa mala obdobný priebeh. Do pretekov som mal lepší štart a bojovali sme v štvorčlennej skupinke. Asi v štvrtom kole prišla do motorky veľká vibrácia a mal som obavy o motor. Jedno kolo som preto jemne zvoľnil a trošku stratil kontakt. Povedal som si však, že keď to už prešlo celé kolo musím to dotiahnuť a predbehol som ešte Jiřího Čadka. Celkovo to znamenalo 3. miesto a v slovenskom hodnotení opäť 1. miesto. Bolo však obrovské šťastie, že som dojazdil, pretože po pretekoch sme motor skontrolovali a vibráciu spôsobovala poškodená ojnica.

 

Celkovo víkend hodnotím ako úspešný, súboje boli férové a vyrovnané. Musím oceniť aj snahu nového vedenia federácie. Tento rok preteky na Slovensku po rokoch pomaly naberajú vyššiu úroveň. Zlepšila sa komunikácia s jazdcami, technici sa aspoň trochu snažia kontrolovať motorky, čo je vidieť aj na vyrovnanejších pretekoch a páčila sa mi prezentácia detských talentov na okruhu cez obednú prestávku.

Na záver sa chcem poďakovať svojim partnerom Fugu racing, Autokelly Slovakia, Akumulátorovňa Igor Havala, Lotte SK, všetkým ďalším, ktorí pomáhajú s prípravou a samozrejme fanúšikom. Nasledujúce, už záverečné preteky Majstrovstiev SR ma čakajú už tento víkend na letisku v Hradci Králové.

Tlačová správa Eduarda Wernera
Foto: Christian Lochet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *