Eduard Werner majstrom Slovenska

Richard Karnok

Slovenský pretekár Eduard Werner absolvoval cez víkend posledné podujatie tohtoročnej sezóny. Na okruhu v Hradci Králové naňho v nedeľu čakali hneď troje preteky, dvoje v rámci majstrovstiev Slovenska, jedny ako pohár ČR.

Pretekár tímu FUGU racing nakoniec dvomi víťazstvami v rámci M SR potvrdil svoje celkové prvenstvo v tohtoročnom slovenskom šampionáte triedy 125 Sport Production.

Eduard Werner:

Posledné preteky sezóny ma čakali na letisku v Hradci Králové. V jeden víkend sa išlo viacero seriálov naraz, takže ma čakalo veľa jazdenia. Jazdil som o body do  okruhových Majstrovstiev Slovenska, ktoré sa vzhľadom na počet jazdcov idú v jednej jazde s okruhovými Majstrovstvami ČR. Zároveň sa tu išli preteky Českého pohára na prírodných okruhoch. Trať sa mi páčila, bola veľmi technická na čo som sa tešil. Trochu som ale strácal v dvoch rýchlych zákrutách, kde boli veľké nerovnosti a podvozok tu dosť nestíhal. V pretekoch Českého pohára na prírodných okruhoch som v kvalifikácií zajazdil 5. čas.

V polovici kvalifikácie som však utrhol plynové lanko a neostal mi priestor na zlepšenie. V nedeľných pretekoch som neudržal kontakt s vedúcimi jazdcami a pohyboval som sa na štvrtom mieste a preteky boli prerušené po páde jazdca jazdiaceho na druhom mieste. Vďaka tomu som bol v cieli  klasifikovaný ako tretí a celkovo som v tomto pohári skončil na 3. mieste aj napriek technickým výpadkom a neúčasti na všetkých pretekoch.

V rámci  pretekov okruhových Majstrovstiev Slovenska a ČR som v kvalifikácií vyjazdil 3. čas. V nedeľu sa išli dvoje preteky. V prvých som mal skvelý štart a išiel som na prvom mieste. Neskôr ma zdolal Michal Vecko a celú jazdu som si dobre zapretekal s Davidom Polákom. Dokončil som na druhom mieste a zo Slovákov prvý. V druhých pretekoch som opäť bojoval s Davidom a výsledky som zopakoval.  Podarilo sa mi tak získať titul Majster Slovenska.

Pre mňa to boli posledné preteky tejto sezóny s úspešným koncom a  na záver chcem poďakovať svojim sponzorom FUGU racing, Autokelly Slovakia, Akumulátorovňa Igor Havala, Lotte SK, všetkým ďalším ktorí ma podporujú a samozrejme fanúšikom.

Tlačová správa Eduarda Wernera

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *