Dve víťazstvá Michala Búlika v Chorvátsku

Richard Karnok

Úspešný víkend pretekov Alpe Adria v chorvátskom Grobniku zažil 14-ročný slovenský reprezentant Michal Búlik v českom tíme New2 Project. Po druhom mieste v kvalifikácii dokázal zvíťaziť v oboch pretekoch a pri svojej premiére v triede STK 600 si zapísal plný počet bodov.

Michal Búlik:

Celý víkend bol pre mňa ako z ríše snov. Môj nový tím New2 Project, s ktorým sme sa na pretekoch dohodli len nedávno chcel, aby sme sa na trati najprv rozjazdili, preto sme do chorvátskeho Grobniku dorazili už v pondelok v noci za hustého dažďa. Utorok sme jazdili až poobede, až trať oschla a v stredu. S kolegom Patrikom Cardom sme zajazdili dobré časy, a ja som sa na novej motorke cítil výborne. Štvrtok sme po dohode vynechali a pripravovali sa na víkendové preteky.

V piatok boli po zmene časového plánu až tri tréningy, v ktorých som sa výborne rozjazdil a svoj najlepší čas zase vylepšil. Smolný pád v rýchlom kole mal môj tímový kolega, ktorému v nemocnici odhalili zlomeninu ľavej nohy.

Sobotná kvalifikácia mi úplne nevyšla. Po výmene pneumatík som si nedokázal nájsť na trati voľný priestor, ale zajazdil som druhý najrýchlejší čas a svoje najlepšie kolo znova vylepšil. Z prvého štartu do pretekov som mal trošku obavu, ale po prvej zákrute som držal tretie miesto. Hneď som úspešne zaútočil na taliana Trevisana a usadil sa na druhom mieste. Vedúci Mrkývka jazdil rýchle kolá, ja som sa za ním držal a podarilo sa nám Trevisana striasť. V poslednom kole som zaútočil a na cieľovke sa mi podarilo dostať sa na prvé miesto a zvíťaziť.

Do nedeľných pretekov som vďaka najrýchlejšiemu času zo soboty štartoval z pole position. Štart sa mi podaril a v prvých dvoch kolách som držal prvé miesto. Potom sa predo mňa dostal Jirka Mrkývka, tak som sa rozhodol sa ho držať. V predposlednom kole som chcel ísť do čela, no žlté vlajky mi v tom zabránili, preto som musel odložiť predbiehací manéver až na posledné kolo. Rovnako ako v sobotu som zaútočil v posledných zákrutách a na cieľovke som sa dostal do čela a zvíťazil.

Veľmi by som chcel poďakovať všetkým členom New2 Project tímu Vojtovi, Jirkovi, Lucii a Vláďovi, za to že mi pripravili špičkový motocykel. Venovali mi plnú starostlivosť a prechod na silnú 600-vku mi veľmi zjednodušili. Rovnako zázemie v boxe a výborná nálada prispeli k tomu, že sa mi celý víkend jazdilo výborne a bez problémov. Chcel by som zablahoželať tímovému kolegovi Patrikovi Cardovi, ktorý napriek zlomenine dokázal vyjazdiť dvakrát výborné štvrté miesto a druhému kolegovi Bálintovi Kovácsovi, ktorý ma v triede SBK nadchol svojou jazdou, a ukázal mi kde sa dajú posúvať hranice jazdenia.

TS Michala Búlika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *