Dve štvrté miesta Tomáša Svitka v Rijeke

Richard Karnok

Motocyklový pretekár Tomáš Svitok sa cez víkend predstavil na úvodnom podujatí Európskeho pohára a šampionátu Alpe Adria na okruhu Grobnik pri chorvátskej Rijeke. Slovenský jazdec, ktorý vlani skončil na celkovom druhom mieste, štartuje v triede Supersport na motocykli značky Honda.

Pri súčasných technických predpisoch, ktoré umožňujú jazdiť na silnejších motocykloch, musí Svitok bojovať proti technickej prevahe súperov, ale v Rijeke sa rozhodne nestratil a vybojoval dve štvrté miesta, a to aj napriek zdravotnej indispozícii. Počas nadchádzajúceho víkendu vymení cestný pretekársky stroj za enduro na pretekoch slovenských majstrovstiev v countrycrosse.

Tomáš Svitok:

„Tento víkend bol pre mňa obzvlášť náročný, keďže som ho strávil s chrípkou, zimnicou a horúčkou. Nová sezóna pritiahla na štart nových jazdcov a medzi motocyklami začali dominovať značky Ducati a Triumph. Mne na staršom motocykli Honda sa im len veľmi ťažko konkuruje.

Nastavenie motocykla sme trafili celkom dobre už v piatok, a tak som veril, že sa ešte posuniem dopredu, ale motocykel s obsahom 950 kubíkov sa aj napriek jeho povinným obmedzeniam len veľmi ťažko dobieha…

Bol to teda pre mňa trošku trpký začiatok sezóny, ale do ďalších pretekov na maďarskom Pannoniaringu dám do toho ešte viac, aby som sa priblížil k pódiu. Veľmi pekne ďakujem všetkým našim partnerom a fanúšikom za podporu. Už o týždeň ma čakajú preteky slovenského šampionátu v countrycrosse v Mníšku nad Hnilcom.“

Tlačová správa Tomáša Svitka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *