Dve druhé miesta Tomáša Svitka z Pannoniaringu

Richard Karnok

Maďarský okruh Pannoniaring hostil druhé podujatie medzinárodného motocyklového šampionátu Alpe Adria. Na mieste sa v triede Supersport predstavil slovenský pretekár Tomáš Svitok, pre ktorého bolo vystúpenie na maďarskej pôde úspešné.

Na pretekárov čakali už tradične dvoje samostatne bodované preteky, prvé v sobotu a druhé v nedeľu. Trieda Supersport je tento rok otvorená pre motocykle tzv. New Generation, ktoré sú oproti starším motocyklom oveľa výkonnejšie. Napriek tomu dokázal Svitok vybojovať dve druhé miesta, ktorými nadviazal na rovnako druhú priečku z úvodných pretekov na Slovakia Ringu.

Tomáš Svitok:
„Pannoniaring znovu potvrdil prevahu motocyklov Ducati New Gneration, ktoré majú vyšší objem motora, a to sa na dráhe ťažko dobieha. Celý víkend sa nám vcelku darilo, netlačil som na to, pretože po nedávnom testovaní sme vedeli, ako správne nastaviť motocykel.
V kvalifikácii som si zle načasoval rýchle kolo a dokonca bola pre pád súpera vyvesená červená vlajka, a tak z toho bolo až jedenáste miesto na štartovom rošte, čo ma mrzelo.
Napriek tomu som dokázal získať dvakrát pódium a z toho mám radosť. Navyše vieme, na čom treba ešte zapracovať.
Ďakujem všetkým za podporu, ideme ďalej, stále máme pred sebou množstvo pretekov.

Tlačová správa Tomáša Svitka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *