Durdíkov vydarený vstup do sezóny

Richard Karnok

Obhajca celkového prvenstva v seriáli IMRC v triede Superstock 600, Martin Durdík z Vapenka Racing Teamu, zažil úspešný vstup do tohto ročnej sezóny, keď v silnej konkurencii po sobotných pretekoch dokonca vystúpil na pódium.

 Martin Durdík:

Na prvé podujatie, ktoré sa konalo po zimnej prestávke na Slovakiaringu som sa tešil aj preto lebo sa išiel kratší variant č.1, ktorý som si celkom obľúbil z minulého roka. Prichádzal som s cieľom zrýchliť oproti minulému roku a snažiť sa držať krok s chalanmi ktorí tam boli z Alpe Adrie. Piatkový fun cup som chcel využiť na rozjazdenie a otestovanie zrepasovaného podvozku čo sa mi podarilo až na konci dňa v pretekoch, nakoľko som musel vynechať tréningy kvôli výmene spojky. Už vo štvrtom kole som išiel o 0,3s rýchlejšie ako minulý rok, čo bolo dobré znamenie. Do sobotnej kvalifikácie sme trocha doladili podvozok, lebo som chcel vyskúšať pár zmien a zajazdil som v spoločnej kvalifikácii oboch tried 11. čas. Podvozok fungoval lepšie ako v piatok, cítil som sa na motorke dobre a veril som, že by to mohlo byť v pretekoch zase o niečo lepšie.

V prvých pretekoch som celkom dobre odštartoval, myslím, že som sa pohyboval po štarte niekde okolo ôsmeho miesta, išli sme v skupinke traja o 6.-8. miesto, ku koncu keď sme predbiehali pilota o kolo, tak dvaja predo mnou ho stihli predbehnúť v technickej pasáži a potom ma trocha natiahli a už som nevedel ísť ich tempo, v poslednom kole som stratil ešte jednu pozíciu pri predbiehaní ďalšieho pilota o kolo, ale nakoniec bolo z toho celkovo 8. miesto a 3. v triede superstock600. V pretekoch som zajazdil osobák 1:28,6, čo bolo rýchlejšie o jednu sekundu oproti minulému roku, takže veľká spokojnosť.

V nedeľu predpoveď ukazovala, že by sme mohli obuť aj mokré gumy, ale nakoniec počasie celkom vyšlo, v kvalifikácií som zajazdil 9. čas. Pred pretekmi sa dosť ochladilo, a tak som musel zvoliť aj inú pneumatiku. Teplota 10 stupňov a silný protivietor, nebolo to veľmi príjemné.

Do pretekov vypísaných na 12 kôl som dobre odštartoval, v podstate som si udržal štartovaciu pozíciu, ale trocha som sa trápil, lebo som celkom netrafil tlak v pneumatikách, ale bola to zase ďalšia skúsenosť pre mňa. V cieli som bol opäť ôsmy celkovo štvrtý v triede Superstock 600. Celkovo však pocity z prvého podujatia mám pozitívne, veľmi som bol rád zo zrýchlenia a celkom solídnemu umiestneniu v oboch pretekoch.

Na záver by som chcel poďakovať celému VRT teamu za super atmosféru a zároveň kolaudáciu nového autobusu (diskoguľa sa zastavila až v nedeľu podvečer… 🙂 ), ďalej firmám Males, Pharmaceutical care, LMJ, firme Styx za materiálnu podporu, Borisovi Mentelovi z Motomaxxu za dobré naladenie podvozku a všetkým, ktorí držali palce a prišli ma podporiť, otcovi, mame, bratovi, kamarátom a známym. Ciaooo na Panonke 🙂 .

Text: Richard Karnok
Foto: Radovan Krajmer