Dulík je s premiérou v Moste spokojný

Richard Karnok

Víkendové podujatie seriálu IMRC v Moste bolo pre slovenského pretekára Radoslava Dulíka premiérou na tomto severočeskom okruhu. O tom, že to bola premiéra úspešná, svedčia aj slová samotného pretekára.

Radoslav Dulík:

„Nevedel som čo ma v Moste čaká, keďže som tam ešte nejazdil. Len z rozprávania som počul, že je to krásny okruh, len trošku rozbitý. V piatkových tréningoch som sa trošku hľadal, spoznával trať a časy na kolo sa stále zlepšovali. V kvalifikácii sa mi podarilo zajazdiť celkom slušné kolo, aj keď nebolo ideálne, potom som zašiel do boxov, aby som zmeral tlak v pneumatikách, no a neskoro som vyšiel na dráhu a nestihol som ďalšie merane kolo.

Prvé preteky boli trošku chaotické, hlavne hneď po štarte v prvej zákrute to bola mela, no ustál som to. Po reštarte to už bolo pokojnejšie až do posledného kola, keď sme si s Jurom Knezovičom dvakrát vymenili pozície a on skončil predo mnou.

V nedeľu bolo snáď asi ešte teplejšie ako deň predtým, no bol som dobre naladený a jazdilo sa mi v pohode. Štart mi veľmi nevyšiel a musel som doháňať skupinku jazdcov čo sa dostali predo mňa. Postupne som zrýchľoval, na konci cieľovky som obehol Jura Knezoviča, ktorý mi to zas vrátil v prvej zákrute, ja som bol nútený isť tvrdo na brzdy a v tom niekto do mňa zozadu vpálil, ustál som to, ale dal som si výlet po štrku. Zas mi ušlo pár jazdcov, no do konca pretekov som ich dotiahol a dostal sa pred nich.

Most bola pre mňa výzva, s ktorou som sa celkom slušne popasoval. Štvrté a tretie miesto v slovenskom hodnotení ma teší. Ďakujem všetkým čo mi fandia, podporujú a pomáhajú. Bolo faaaakt horúco 🙂 Teším sa na Hungáč.“

Text: Richard Karnok
Foto: Vladimír Adamčík