Dodo Oravský pred novou sezónou

Richard Karnok

Súčasťou pretekárskeho poľa v triede 125 SP je už niekoľko rokov Jozef Oravský z východu našej republiky. 22-ročný pretekár sa poctivo pripravuje na nadchádzajúcu sezónu a k úspechom v MM SR mu iste pomôže aj jeho nový mechanik.

Dodo, čo je tvojou najväčšou novinkou pred začiatkom sezóny?
Po tom, ako sa mladý Michal Puškár rozhodol, že nebude z pracovných dôvodov pretekať, dohodol som sa z jeho otcom, Michalom Puškárom seniorom na tom, že mi bude pripravovať motocykel, pomôže mi po technickej stránke a namontuje mi tam nejaké turbo 😀

Znamená to, že bude s tebou aj na pretekoch?
Áno.

Dopočul som sa, že aj on sám bude tento rok štartovať!
On bude samozrejme jazdiť hlavne pre radosť a aby si na vlastnej koži vyskúšal to čo vyvinul, svoju motorku už má pripravenú.

Aký motocykel chystáte pre teba?
Moju Apriliu 2006-ku, len niektoré diely budú upgradované.

Aký je tvoj plán pre nadchádzajúcu sezónu?
Absolvovať kompletný seriál Majstrovstiev Slovenska, nejakú tú Alpe Adriu a prípadne aj Troliga Bus Cup.

Čo konkrétne okrem MM SR?
Uvidíme, zatiaľ je v pláne nadchádzajúci alpsko-jadranský Slovakia Ring, ale ten bude skôr braný ako tréning. Snáď to dobre dopadne s počasím, lebo som sa na to začal veľmi tešiť keď som včera dokončoval motorku. Či pôjdem ešte aj nejaké ďalšie preteky z Alpe Adrie, uvidíme, seriálov je tu teraz veľa, takže nie sme odkázaní na 1000km cesty za pretekmi do Chorvátska. Čo sa týka Troliga Bus Cupu, keď na Slovakii bude pekné počasie, tak sa deň predtým zbalím a pôjdem si zajazdiť. Jazdí sa to aj v Brne a to je môj veľmi obľúbený okruh. Ak by to nekolidovalo, tak by som sa možno išiel povoziť. Konkurencia seriálov zrazila ceny štartovného nadol, takže už ani to nie je problém. Predsa len MM SR má šesť pretekov rozťahaných na sedem mesiacov, sú tam dosť veľké pauzy a keď máš jednodňové podujatie na Slovakii, tak ti netreba riešiť spanie, či podobné záležitosti a zároveň máš viac peňazí na štartovné a naftu.

Ty už si doštudoval, že máš zrazu toľko času?
Nie, teraz som vo štvrtom ročníku zo šiestich, no teraz to mám v škole celkom voľnejšie, ale na budúci rok už mám štátnice a to už bude ťažšie.

Aké sú tvoje ciele pred novou sezónou?
Absolvovať komplet preteky MM SR v zdraví, mať z toho radosť a ostatné príde samo.

Aj tak asi potrebuješ sponzorov…
Generálnym sponzorom je môj otec, ideme s minimálnymi nákladmi. Moja vďaka patrí práve jemu a samozrejme Michalovi Puškárovi staršiemu a Jozefovi Rauchovi. Práve oni ma budú na pretekoch sprevádzať.

Vďaka za rozhovor, prajem ti veľa šťastia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *