Dobrocký a Haranta úspešní na Slovakia Ringu

Richard Karnok

Dvojica pretekárov LOTTE EUROPE Racing Teamu, Andrej Dobrocký a Filip Haranta, sa zúčastnila prvého podujatia šampionátu Alpe Adria na Slovakia Ringu, v rámci ktorého sa jazdia aj Majstrovstvá Slovenska.

Andrej Dobrocký:
„Na prvé preteky na Slovakia Ringu som sa veľmi tešil, nakoľko motorka bola po minuloročných problémoch dobre pripravená, čo sme otestovali aj na pretekoch v Brne. Na miesto sme prišli v skorých ranných hodinách v piatok, takže sme museli čakať na otvorenia depa. Nasledovala technická kontrola, ktorá dopadla bez problémov, a tak sme sa mohli sústrediť na prvé tréningy. Nanešťastie piatkové tréningy ovplyvnilo hlavne nepriaznivé počasie. S možnosťou jazdenia na mokrej trati sme počítali na základe predpovedí počasia, avšak s kúpou mokrých zadných pneumatík sme sa spoľahli na predajcov na podujatí, no Pirelli ani Dunlop nemali mokré pneumatiky na SP-čka, takže nám neostalo nič iné ako odjazdiť či už tréningy, kvalifikáciu ale aj závody na štandardných pneumatikách. Mne sa jazdilo celkom dobre na mokrej trati aj so suchými pneumatikami, čas bol adekvátny podmienkam a našťastie to skončilo bez pádu.
V sobotňajších prvých pretekoch som odštartoval celkom dobre a snažil som sa držať tempo s jazdcami predo mnou. Zo začiatku sa mi to veľmi nedarilo, ale v druhom kole som sa dostal do tempa a začal sťahovať náskok dvoch jazdcov (Streda a Blusk), čo sa mi aj podarilo a začali sme bojovať medzi sebou o lepšie umiestnenie. Niekoľkokrát sme si medzi sebou vymenili pozície a následne sa mi podarilo v poslednej zatáčke pretekov predbehnúť aj Vlada Bluska a získať tak 2. miesto v hodnotení Slovákov. Z môjho pohľadu išlo o najlepšie preteky, aké som doteraz odjazdil na okruhoch za ten krátky čas. Taktiež to beriem ako zadosťučinenie za zimnú prípravu a mnoho hodín strávených v dielni.
Keďže motocykel fungoval, tak sme v sobotu večer nič neupravovali a tešil som sa na nedeľňajšie preteky, keďže hlásili pekné počasie. Bohužiaľ v nedeľu ráno motorka nechcela naštartovať, takže som vynechal voľný tréning a snažili sme sa motorku spojazdniť do pretekov, čo sa nám aj podarilo, ale motorka nemala výkon ako v sobotu, keďže si to odnieslo zapaľovanie. Na druhé preteky som nastupoval len s cieľom dojazdiť a získať pár bodov do celkového hodnotenia.
V celku hodnotím víkend pozitívne, nakoľko som získal aj 2. miesto, s ktorým som na prvých pretekoch veľmi nepočítal a zároveň sme zistili, kde máme ešte rezervy.
Za možnosť zúčastniť sa pretekov ďakujem aj našim partnerom: LOTTE s.r.o., AUTOSAVE s.r.o., CHMELAPNEU, KOVOEXCEL, ONLYDULY s.r.o., Banner Baterie SK, samozrejme aj rodine ​a ďalším, ktorí nás podporujú. Osobne veľmi ďakujem za prípravu motorky mechanikom: bratovi Michalovi, Filipovi a Ľubošovi.“

Filip Haranta:
„Víkend na Slovakia Ringu dopadol na výbornú. Po počiatočnej veľkej obave z počasia a piatkovom prvom a poslednom tréningu na vode sa počasie akoby zázrakom na sobotňajšie preteky umúdrilo. V pretekoch sa ale ukázalo nedostatočné naladenie motocykla v dôsledku malého počtu jázd. Napriek tomu sa mi so šťastím podarilo zajazdiť 3. miesto v M SR. To bolo maximum, pretože na Andreja, ktorý bol predo mnou, som proste v sobotu nemal.
Na nedeľňajšie preteky som zvolil iné nastavenie motorky, ktoré fungovalo na výbornú. Po už tradičnom zlom štarte som v prvých kolách súperil s Martinom Kolářom. V tomto súboji som bol v strese, pretože som vedel, že som rýchlejší a musel som stíhať súperov vpredu. Našťastie po dvoch kolách som sa odpútal od Martina a mohol stíhať Bluska a Mišáka, ku koncu pretekov som ich dobehol a na moje prekvapenie aj hladko predbehol. A tým som si zaistil opäť 3. miesto v M SR, navyše okorenené osobným rekordom na jedno kolo.
V zhrnutí motorka fungovala výborne, ja som ju dostatočne korigoval a mechanici odviedli super robotu. Dúfam, že to tak pôjde aj ďalej.
​Za podporu ďakujem aj našim partnerom: LOTTE s.r.o., AUTOSAVE s.r.o., CHMELAPNEU, KOVOEXCEL, ONLYDULY s.r.o., Banner Baterie SK, a ďalším, ktorí nás podporujú​ samozrejme aj rodine. Osobne veľmi ďakujem za prípravu motorky mechanikom Michalovi a Ľubošovi.“

Najbližšie sa zúčastníme druhého podujatia šampionátu Alpe Adria na Panoniaringu, ktoré sa uskutoční 3.-5. 6. 2016.

Tlačová správa LOTTE EUROPE Racing Team

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *