Dobrocký a Haranta hodnotia vystúpenie v Moste

Richard Karnok 1

Andrej Dobrocký a Filip Haranta, pretekári Lotte Europe Racing Teamu, hodnotia svoje vystúpenie na predposlednom podujatí šampionátu Alpe Adria v Moste, kde obaja bojovali aj o dôležité body do Majstrovstiev Slovenska.

Andrej Dobrocký:
„Príprava a odchod na preteky v Moste boli skomplikované pracovnými povinnosťami, no našťastie sa nám všetko podarilo pripraviť a vyraziť už vo štvrtok večer a všetko sme si pripravili na piatkové tréningy. Piatkové tréningy vo veľkej miere ovplyvňovalo počasie. Prvé tréningy som sa zameral na zabehnutie motorky a zistenie správneho prevodu. Nanešťastie hneď v prvom kole druhého tréningu mi na nájazde do piatej zatáčky bez náznaku odišlo predné koleso, keďže na nájazde bola olejová škvrna, ktorá sa prehliadla. Našťastie sa to obišlo len s poškodením motorky, a tak mali mechanici čo robiť, aby sme to spravili do ďalšieho tréningu. Všetko sa podarilo načas opraviť, za čo ďakujem hlavne bratovi Michalovi a Rišovi.
V sobotu sme sa pustili do kvalifikácie, avšak tá sa mi nevydarila ako som chcel, zo začiatku som sa nevedel dostať do tempa a bol z toho nakoniec čas 2:09. Preto sme do prvých pretekov skúsili nové nastavenie a taktiež aj novú zadnú pneumatiku. Od týchto zmien som si sľuboval zlepšenie času. Do prvých pretekov sa mi podarilo odštartovať veľmi dobre a predbehol som hneď niekoľko pretekárov a do prvej zatáčky som mal dobrú pozíciu, ale obe zatáčky mi súperi zavreli a mal som čo robiť, aby som hneď nebúral. Celý čas sme sa doťahovali 3-4 jazdci, hlavne s Martinom Kolarom, takže preteky boli super. Taktiež som si zlepšil čas na 2:08,2 čo som sčasti spokojný, ale pred pretekmi som sa chcel dostať na čas 2:05.
Do nedeľného Warm-Up som vyskúšal zmenu prevodov a to sa mi zdalo ako správny krok. Bohužiaľ po kvalifikácii sme z technických príčin museli preventívne vymeniť motor. Na základe tejto veľkej zmeny som išiel do 2. pretekov s motorom, ktorý sme nemali možnosť zladiť s motorkou, a tak sme nastavenie zvolili radšej viac na istotu dojazdu do cieľa. Štart sa mi veľmi nepodaril, nakoľko sme do motora dávali aj novú spojku. Taktiež motorka nešla dostatočne vytočiť do otáčok, takže snahy o lepšie umiestnenie stroskotali hneď na začiatku pretekov. Našťastie sa mi podarilo si pekne zabojovať s Durynekom, s ktorým sme si niekoľkokrát vymenili pozície a nakoniec som v cieli skončil pre ním. Aspoň menšia radosť za pekné preteky a získanie dôležitých bodov do celkového hodnotenia.
Celkovo s pretekmi v Moste nie som veľmi spokojný, nakoľko som chcel dosiahnuť lepšie umiestnenie, avšak v nadväznosti na problémy, ktoré nás stretli sú tieto umiestnenia veľmi dôležité. Momentálne som v priebežnom hodnotení Majstrovstiev Slovenska na 3.mieste, takže posledné preteky na Slovakia Ringu budú veľmi dôležité a pôjde tam o všetko.
Za možnosť zúčastniť sa pretekov ďakujem aj našim partnerom: AUTOSAVE s.r.o., LOTTE s.r.o., CHMELAPNEU, KOVOEXCEL, ONLYDULY s.r.o., Banner Baterie SK, rodine a ďalším, ktorí nás podporujú. Osobne veľmi ďakujem za prípravu motorky mechanikom: bratovi Michalovi, Rišovi, Lubošovi a Filipovi.“

Filip Haranta:
„Do Mostu sme odchádzali v dobrej nálade, pretože okruh v Moste mám rád aj napriek tomu, že sa mi tam po minulée roky nie vždy podarilo dokončiť preteky. V prvom a druhom piatkovom tréningu som kvôli prerušeniu a technickému problému stihol odjazdiť asi len 5 kôl. Stačilo mi to aspoň na zistenie optimálneho prevodu. V poslednom tréningu sa mi podaril zajazdiť najlepší čas 2:04 aj par drobných, s čím som bol spokojný.
V kvalifikácii som si tento čas bohužiaľ nedokázal zlepšiť, ale časy za 2:05 sľubovali dobru rýchlosť do pretekov. Vďaka veľkej účasti SPčiek som sa na sobotné preteky tešil. Možno až príliš. Po štarte som prepálil prvú zákrutu a prišiel asi o 8 miest v poradí. To bola škoda, pretože mi utiekla rýchlejšia skupinka jazdcov a ja som sa zdržal postupným predbiehaním jazdcov štartujúcich za mnou. Výsledok bol našťastie 4. miesto v rámci M SR a asi stred pola v Alpe Adrii.
Nedeľa bola ako zo zlého sna. Vo warm upe som zadrel motor. Našťastie som mal rovnocenný náhradný, preto som sa do pretekov nebál. Štart som mal super, držal som sa rýchlejších jazdcov, avšak zlomené tiahlo na radiacu páku mi dalo predčasnú stopku. Preto som v prvom kole odstúpil.
Za možnosť zúčastniť sa pretekov ďakujem aj našim partnerom: AUTOSAVE s.r.o., LOTTE s.r.o., CHMELAPNEU, KOVOEXCEL, ONLYDULY s.r.o., Banner Baterie SK, rodine a ďalším, ktorí nás podporujú.“

Lotte Europe Racing Teamu

Jeden komentár k článku “Dobrocký a Haranta hodnotia vystúpenie v Moste

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *