David Hanzalík na Pannonke a v domácich Kopčanoch

Po pretekoch v Starom Meste, ktoré pre náš tím skončili predčasne smutnou udalosťou, využil David možnosti svojho sponzora a organizátora šampionátu Alpe Adria, agentúry Slovakia Racing a štartoval v pretekoch seriálu IMRC Sup. Tieto preteky sa konali posledný víkend v máji na maďarskom okruhu Pannoniaring. Okruh je stavaný hlavne pre motocykle a dosť pripomína prírodné okruhy (čo sa Dávidovi veľmi páčilo), ale má samozrejme bezpečné únikové zóny.

Prvé kolá samozrejme znamenali hlavne zoznámenie sa s okruhom, hľadanie stopy a nastavovanie podvozku, tak čas na konci bol 2: 08,387. To nebolo pre začiatok zlé. V sobotu sa išla kvalifikácia a David zajazdil v medzinárodnej konkurencii siedme miesto na rošte a zlepšil čas z voľného tréningu o viac ako dve sekundy.

V nedeľu sa za ideálneho počasia konali preteky, v ktorých sa Davidovi podaril štart a dostal sa na piate miesto. Vytvorila sa skupina troch jazdcov a tí bojovali o tretie miesto. Po pár kolách sa David odtrhol a urobil si náskok, zajazdil tiež svoje osobné maximum na jedno kolo 2:03,328, čo bol skoro o 3 sekundy lepší čas ako v kvalifikácii. Keď už to vyzeralo, že bude pódium doma, došlo v predposlednom kole v pomalej zákrute k ľahkému pádu. Takže trochu sklamanie, ale všetko sa obišlo bez následku na zdraví a tiež motorka neutrpela väčšie škody. Celkovo to bol pekný víkend. Poďakovanie patrí Slovakia Racingu, Romanovi Kudlík za rady a pomoc s motocyklom a Dominikovi Miturovi.

A potom už konečne došlo na domáce preteky v Kopčanoch. Tentoraz nebol David len ako jazdec, ale tiež sa už pred pretekmi podieľal na zabezpečovaní akcie a samozrejme najviac tesne pred podujatím, kedy je potrebné zabezpečiť trať veľkým množstvom zábran a balíkov.
Kopčany, to znamená takmer každý rok veľké teplo a ani tento rok to nebolo inak. David jazdil vo svojich triedach Twin a do 600 cm3. Bol pripravený štartovať aj v triede nad 600 cm3, ale nakoniec pre technickú poruchu od toho upustil. V Twinoch mal patriť medzi veľkých favoritov, čo aj potvrdil tretím miestom na štartovom rošte s veľmi malým odstupom na druhé miesto. Darilo sa aj v šestkách, kde bol tiež na treťom mieste.
Bohužiaľ, tohtoročná smola sa nejako stále lepí na päty. V zahrievacom kole na Davidovej Suzuki došlo k problému, keď sa vinou chybného materiálu odtrhla radička a tým pre neho preteky skončili ešte pred samotným štartom. Aj to ale patrí k pretekaniu.

V kategórii do 600 cm3 sa štart celkom podaril, keď išiel na 4. mieste, potom ale chyboval Martin Holoubek a David jazdil tretí. Doťahoval sa naňho ale Richard Sedlák a zároveň sa približovali spolu k Michalovi Veckovi, keď od štartu viedol suverén tohtoročnej sezóny Marek Červený. V piatom kole však boli preteky prerušené červenými vlajkami po nehode jedného z jazdcov. Po niekoľkominútovom čakaní jury rozhodla nepokračovať v pretekoch a vyhlásiť výsledky po 4. kole. Pre Davida to síce znamenalo síce 3. miesto, ale väčšia radosť by bola, keby to bolo po celých pretekoch.

Vďaka za Davidove úspechy patrí týmto partnerom: Roman Stašek, Pelka s.r.o., JJ Pardubice, Slovakia Racing, Effect Print, Hanzalík Racing Team, samozrejme celej rodine a tiež partii ľudí, ktorí pomáhajú na pretekoch v Kopčanoch.
Ďalšie preteky, na ktorých bude David Hanzalík štartovať, sa pôjdu v polovici júla v Ostrave – Radvanicích na tradičnom okruhu Františka Bartoša a o týždeň neskôr v Moste na IMRC Cupe, ktorý je súčasťou seriálu Alpe Adria Championship. Preto Vás pozývame, príďte sa pozrieť a držať palce.