Dafit motoracing na dvou bojištích

Richard Karnok

Uplynulý víkend byl velmi náročný, ale také velmi úspěšný. Tým se rozjel do opačných částí republiky a to na Alpe Adrii do Mostu a roadracingový Havířovský Zlatý Kahanec v Těrlicku.

Alpe Adria

Na mosteckém autodromu se opět sešla špička silničních závodníků, a to především z evropských zemí. Dafit motoracing  měl zde hned 4 zástupce a to mladého Petra Svobodu ve třídě Moto3, Marka Hartla a Tomáše Zajíce ve třídě SST1000 a David Ouředníčka ve třídě Superbike. Na programu byly tradičně páteční rozjížďky, v sobotu kvalifikace a první závody. Neděle kopírovala sobotu, tedy opět kvalifikace a opět závody pro všechny třídy.

Jako  první udělal týmu radost Petr Svoboda, když vybojoval skvělé 3. místo v sobotním závodě a skončil i jako 1. z českých jezdců.  Později přišel závod Superstock1000, kde po úspěšné kvalifikaci byli připraveni bojovat Marek a Tomáš.  Závod se jel v hodně rychlém tempu a Tomáš Zajíc vybojoval skvělé a zasloužené 3. místo v evropském hodnocení,  Marek Hartl parádní 5. místo. Poté následoval závod třídy Superbike, kde David Ouředníček v zastaveném závodě po 8mi kolech pro červenou vlajku obsadil 23. místo.

Nedělní program byl dosti podobný, Petr dojel na 4. místě, kdy před ním skončil navíc zkušený Martin Gbelec. Marek si vyměnil pořadí s Tomášem, kdy dojeli na 4. a 6. místě. Oba ale bodují v rámci slovenského šampionátu a zde si v obou závodech pohlídali 1 a 2. místo. Jako třešnička na dortu byl pro oba zajetý již pravidelný čas 1:38 min. na mosteckém autodromu. David si v druhém superbikovém závodě chtěl spravit chuť, bohužel se zastavil v první zatáčce při kolizi jednoho jezdce a vyjížděl na konci startovního pole s konečným výsledkem 20. místo. Poslední a závěrečný podnik se koná na Slovakiaringu a to 23.-25. září a bude se bojovat o tituly.

Havířovský Zlatý Kahanec

Zde byli již tradičně přichystáni Aleš Nechvátal ve třídě volné nad 600 a Anežka Svobodová ve třídě Twin. Celou kvalifikační sobotu bylo špatné počasí, kdy jeden trénink byl suchý, druhý mokrý, přesto se podařilo umístit Aldovi na velmi slibném 4. místě a Anežce na pěkném 19. místě. Nedělní závody byly opět kombinací mokrého a osychajícího asfaltu. Alda bojoval o 4. místo s Petrem Bičištěm, ale bohužel tento souboj prohrál. Anežka nastoupila na suchých pneu, ale trať byla značně mokrá, proto po prvním kole odstoupila. Aleš byl ještě přihlášen do dalšího závodu Grand Finále, kde po horším začátku postupně šel dopředu až na páté místo, které prohrál o 1 tisícinu sekundy.
Aleš pokračuje nastávající víkend na závody IRRC do belgického Chimay.