Černý a Jasenský sa zúčastnia ME v Albacete

Richard Karnok 1

Dvaja slovenskí reprezentanti sa zúčastnia finálových pretekov Majstrovstiev Európy cestných motocyklov, ktoré sa budú konať 8. a 9. októbra v španielskom Albacete. Jaroslav Černý a Lukáš Jasenský sa predstavia v triede Supersport.

Lukáš Jasenský, ktorý na podujatie európskeho šampionátu získal tzv. „voľnú kartu“ za celkové víťazstvo v medzinárodnom šampionáte UEM Alpe Adria v triede Superstock 600,  bude v Albacete jazdiť po prvýkrát: „Som rád, že môžem štartovať na pretekoch Majstrovstiev Európy, bude to pre mňa veľká skúsenosť, pričom verím, že sa tam nestratím,“ neskrýva radosť 19-ročný pretekár tímu JLT-motoracing a zároveň naznačuje aj svoje ciele: „Ak by sa mi podarilo umiestniť sa v prvej pätnástke, tak by to bolo výborné.“ Na pre neho neznámom okruhu to však nebude mať jednoduché: „V živote som tam nejazdil a poznám tamojšiu trať len z videí na internete. Z toho sa však veľa zistiť nedalo, takže najviac mi dajú až prvé kolá priamo na mieste,“ vysvetľuje jazdec, ktorý v uplynulej sezóne alpsko-jadranského šampionátu prekvapil práve rýchlou adaptáciou na pre neho neznáme okruhy.

Skúsenejší 24-ročný Jaroslav Černý bude na európskom šampionáte v Albacete štartovať po tretíkrát, pričom vlani tu vybojoval skvelé desiate miesto. „Určite sa budem chcieť umiestniť v prvej desiatke, samozrejme ešte vyššie ako vlani,“ vraví o svojich cieľoch pretekár slovenského Bily Racing Teamu, ktorý sa však takisto nebude spoliehať na mimoriadnu znalosť trate. „Tých pár dní jazdenia raz za rok vám až tak veľa nedá, keď si to porovnáte s domácimi Španielmi, ktorí majú tento okruh za celý rok najazdený viac ako dosť a poznajú tu doslova každý milimeter trate,“ vraví pretekár z Kľačian, ktorý na podujatie európskeho šampionátu získal „voľnú kartu“ za výborné výsledky v prestížnom seriáli Medzinárodných majstrovstiev Nemecka.

V predbežnej štartovej listine triedy Supersport figuruje štyridsať pretekárov z pätnástich krajín, deviati z nich budú hodnotení aj v kategórii Junior a práve medzi nimi je aj náš Jasenský.

Jeden komentár k článku “Černý a Jasenský sa zúčastnia ME v Albacete

  1. je to tak chlapci vam je to tazsie ako tim domacim ,som rad ze zo slovenska sa zucastnia pretekari na ME snazte sa a drzim vam palce !!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.