„Čermove“ deti pretekali vo Vysokom Mýte

Richard Karnok

Aj ďalšie podujatie českého minibikového šampionátu využili najmenšie deti z našej Junior Moto Academy na tréning pod dohľadom trénera Martina Čermáka. Ten nám aj tentoraz priniesol správu o ich pôsobení.

Leo Sloboda pred Maťkom Čermákom (Foto Luboš Lorinc http://www.luboslorinc.cz)
Leo Sloboda pred Maťkom Čermákom (Foto: Luboš Lorinc)

Druhé neoficiálne preteky absolvovali štyria statoční z Junior Moto Academy včera vo Vysokom Mýte za doslova katastrofálnych podmienok. Pri rozhodovaní či ísť na preteky alebo nie stál veľký otáznik. Po dohode s rodičmi sme sa nakoniec do Vysokého Mýta vybrali v piatok ráno s malou dušičkou, že deti si snáď zapretekajú. Počasie naozaj predpovedali zlé a preto aj rodičia iných deti odmietli tieto preteky absolvovať.

My sme aj napriek počasiu vyrazili a skúsili to. Piatkové tréningy boli síce na suchu, ale za silného vetra, ktorý veľmi znepríjemňoval pobyt na motodróme. Decká odjazdili tri tréningy a darilo sa im skvele, až na moje počudovanie.. Nálada bola skvelá aj napriek silnému vetru, v depe sa rozoberali témy všetkého možného a nechýbala radosť a snaha urobiť si tento víkend lepším.

Sobotná ráno nás prebudilo do mokrého a upršaného dňa a my sme dúfali, že sa bude dať vôbec jazdiť. Ale ako to na správnych pretekoch býva, jazdí sa za každého počasia. Prvý voľný tréning deti absolvovali bez problémov, druhý tréning bol meraný a decká sa snažili zajazdiť čo najlepšie časy s tým, že oteckovia im neustále prízvukovali, že sa šmýka…
Pole position si vyjazdil Jakubko Mazsár pred Adamkom Havlínom a Maťkom Čermákom, štvrté miesto na štarte obsadil Leo Sloboda.

O 11:30 sa šli prvé preteky na vode ale bez dažďa. Na počudovanie sa po štarte ujal vedenia Leo, ktorý udával silné tempo, čím sme my rodičia boli veľmi prekvapení. Za ním sa držali Adamko, Kubo a Maťko. Po štyroch kolách prišiel pád Kuba a pole sa zamiešalo. Ďalší pád Lea využil Maťko a stal sa vedúcim jazdcom prvých pretekov.
Do cieľa po dramatickom súboji prišli v poradí: Maťko, Leo, Kubo a Adamko. Bolo to prvé Maťkove víťazstvo a hneď na vode. Na margo toho deti dosahovali časy ako minulý rok na suchu. Najrýchlejšie kolo dosiahol Leo Sloboda v hodnote 1:25,8
Neviete si predstaviť čo rodičia prezívali, keď ich deti v takom počasí takto leteli a ešte aj fyzikálne zákony tam akosi nefungovali… brrrr…

V takýchto podmienkach bojovali malí pretekári
V takýchto podmienkach bojovali malí pretekári

Druhé preteky sa šli za silného dažďa, ale tie decká to aj tak zvládli bravúrne. Nikto nespadol, všetci došli do cieľa a rodičia sa tešili, že všetko nakoniec dobre dopadlo.
Tréner vzal všetkých pilotov do Dráčika, aby si za daný limit, zato čo dnes všetkým predviedli, mohli niečo kúpiť.
V druhých pretekoch si prvé miesto vybojoval Leo pred Kubom. Adamko s Maťkom skončili na 3., resp. 4. mieste.
Po sčítaní bodov obsadil prvé miesto Leo Sloboda pred Maťkom Čermákom a Kubom Mazsárom, 4. miesto patrilo Adamkovi Havlínovi.

Verím, že keby nebolo zlého počasia účasť v tejto triede by bola dvojnásobná. Obrovský zážitok sme absolvovali aj s Radimom, naším terapeutom a som naozaj rád, že sa nikomu nič nestalo. Všetkým patri obrovská vďaka a česť za to, že toto všetko absolvovali..
Na budúci týždeň ideme na Pannonia-ring, kde deti budú mať svoj prvý tohtoročný majtrák.. Samozrejme, aj odtiaľto vám prinesieme krásne fotky a reportáž.

S pozdravom Čermo