Cena Slovenska motocyklov prichádza opäť na SLOVAKIA RING

Richard Karnok

Priaznivci rýchlych motocyklov zažijú onedlho na SLOVAKIA RINGU svoj sviatok: prichádza k nám tradičná Cena Slovenska preteky cestných motocyklov, v rámci ktorej uvidíme aj majstrovstvá Slovenskej a Českej republiky a to spolu so stredoeurópskym seriálom Alpe Adria Championship. 

Už 7. až 9. septembra k nám zavítajú tucty špičkových pretekárov zo Slovenska a celého stredoeurópskeho regiónu. Cena Slovenska, ako aj Alpe Adria sú pre našincov už známe pojmy, ktoré každoročne vykúzlia napínavé preteky. Šampionát Alpe Adria je na mieste vypísaný v triedach 125 SP, 125 GP/Moto3 a 250 GP.

Päťdielny seriál Majstrovstiev Slovenskej republiky cestných motocyklov pod hlavičkou Slovenskej motocyklovej federácie SMF sa začal 4.-6. mája u nás na SLOVAKIA RINGU. Pokračoval ďalej na Pannoniaringu (HU), Grobniku (HR) a Red Bull Ringu (AT). Teraz zažije svoje veľké finále späť na okruhu v Orechovej Potôni. Súčasťou podujatia sú aj Majstrovstvá Českej republiky všetkých kategórií.

Cena Slovenska preteky cestných motocyklov láka rok po roku množstvo jazdcov a tímov. Vypísaná je pre seriály Alpe Adria, Majstrovstvá Slovenska, Majstrovstvá Česka, triedu Open a tiež pre pohár Ducati Cup. V národných šampionátoch uvidíme výkonnostné triedy 125 SP, 125 GP, MOTO 3, STK 300, SST 600, SSP 600, SST 1000 a samozrejme obľúbenú triedu Superbike (SBK).

Vychutnajte si záver okruhovej motocyklovej sezóny na SLOVAKIA RINGU už 7. až 9. septembra. Vstup počas celého víkendu VOĽNÝ!

Tlačová správa SLOVAKIA RINGU
Foto: Petr Štola

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *