Búlika uvidíme na Slovakia Ringu v novej triede

Richard Karnok

Už tento víkend, 5.- 6.5.2018, sa na slovenskom okruhu Slovakia Ring zídu pretekári a tímy medzinárodného seriálu Alpe Adria Championship.

Chýbať nebude ani slovenský junior, 12-ročný Skaličan Michal Búlik. Pre Michala budú mať tieto preteky špeciálnu príchuť. Predstaví sa v novej triede Supersport 300, na novom motocykli Yamaha R3 a v novom tíme Yamaha Maco Racing.

Maco Racing patrí k špičkovým tímom seriálu vytrvalostných majstrovstiev sveta – FIM EWC a v motocyklovom športe pôsobí už 25 rokov. Majiteľ tímu Martin „Maco“ Kuzma sám dlhé roky pôsobil ako pretekár na špičkovej úrovni a má teda obrovské skúsenosti, ktoré budú pre Búlika veľkým prínosom. Sme veľmi radi a vážime si príležitosť zúčastniť sa seriálu Alpe Adria práve s tímom Yamaha Maco Racing.

Michal má túto sezónu za sebou prvé preteky seriálu medzinárodných majstrovstiev Španielska, kde v oboch pretekoch skončil na bodovaných pozíciách.
Prvého mája sa zase na svojej Moriwaki zúčastnil pretekov majstrovstiev Slovenska a Česka na Slovakia Ringu a využil tak možnosť na okruhu si zatrénovať i keď sa pretekalo na odlišnej variante trate.

Pred víkendovým podujatím žiadne veľké očakávania nemáme. Bude to premiéra na novom stroji, Michal na Yamahe jazdil v podstate iba pri zábehu, v sériovom prevedení. Aké to bude v pretekárskej úprave, na ostro, zistíme až v prvom tréningu.

Počas pretekárskeho víkendu bude na čo pozerať. Okrem stálych účastníkov Alpe Adrie budú na trati i pretekári vytrvalostných majstrovstiev sveta, ktoré sa na Slovakia Ringu uskutočnia už na budúci týždeň.

Týmto by sme vás všetkých radi pozvali na preteky Alpe Adria Championship, ktoré budú iste plné zaujímavých súbojov a adrenalínového zážitku.

Pretekársky víkend na Slovakia Ringu začína v podstate už v piatok 4.5.2018, kedy budú od 8:00 hod. prebiehať voľné tréningy všetkých kategórii. Kvalifikačné tréningy sú naplánované na sobotu taktiež od 8:00 hod. a sobotňajšie prvé finálové jazdy odštartujú o 13:00 hod. Štart druhých finálových jázd je na programe v nedeľu od 11:15 hod.

Za podporu ďakujeme partnerom:
BOS Búlik s.r.o., Redox Lučenec, BRS Technology, Auto Kelly Slovakia s.r.o., Yamaha Maco Racing Team, RSTmoto cz, Paolo Slovakia, Boneko a.s., Dunlop, ITR Racing Parts, Pizza Apetito, Šperk Holíč s.r.o., Moto-cup.sk, TM Sport, Slovenská motocyklová federácia.

Tlačová správa Michala Búlika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *