Búlik chcel na Pannoniaringu dosiahnuť viac

Richard Karnok 1

Druhé preteky v triede Supersport 300 šampionátu Alpe Adria absolvoval minulý týždeň 12-ročný Michal Búlik vo farbách slovenského Maco Racing Teamu. Na maďarskom Pannoniaringu obsadil 7. a 8. miesto.

Michal Búlik:

„Na Panonke som už jazdil vlani s Moriwaki, takže som mal o trati predstavu. Od Slovakia Ringu som na R3-ke nesedel, čo bolo vidieť od prvého tréningu. Snažil som sa najazdiť  stopu, ale na motorke som sa necítil komfortne. Škoda aj dažďa, ktorý nás všetkých pripravil o druhý tréning.
V priebehu sobotnej kvalifikácie sme vymenili zadnú pneumatiku, ale stále som nemal grip na zadnom kolese a stačilo to len na siedme miesto. Po porade v tíme sme spravili zmeny v nastavení.
Štart prvých pretekov bol v pohode a udržal som sa v druhej skupinke. V štvrtom kole som ustál ťažší highsider, čo ma spomalilo. Zo siedmeho miesta v cieli som nebol nadšený.
Nedeľa bola lepšia. Zmeny v nastavení priniesli zlepšenia časov, ale v pretekoch to stále nestačilo. Po horšom štarte som sa doťahoval na skupinku o tretie miesto, ale v siedmom kole som prebrzdil a stratil s nimi kontakt. Škoda chyby, v závere jazdy bol pocit na motorke lepší.
Celý víkend bol ťažký. Málo tréningov mi neumožnilo dobre si zvyknúť na motocykel. Zmeny v nastavení a najazdené kolá prinášali zlepšenia pocitu aj časov. Ak chcem byť v tejto triede konkurencieschopný, musím na motorke trénovať, to je jasné. Teraz pôjdem s babkou na dva dni na ryby a cez víkend ma čakajú preteky v španielskom Aragone.
Chcem poďakovať Macovi a Danovi za pripravenú motorku a dobrú náladu v boxe, Salovi z Dunlopu za rady, aj podpornému tímu za občerstvenie.“

Za podporu ďakujeme všetkým fanúšikom a partnerom:
BOS Búlik s.r.o., Redox Lučenec, BRS Technology, Auto Kelly Slovakia, Maco Racing Team, RSTmoto cz, Paolo Slovakia, Boneko a.s., Dunlop, ITR Racing Parts, Šperk Holíč s.r.o., Moto-cup.sk, TM Sport, Slovenská motocyklová federácia.

Tlačová správa Michala Búlika

Jeden komentár k článku “Búlik chcel na Pannoniaringu dosiahnuť viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *