Bratia Jasenskí v roku 2013

Richard Karnok 3

Aj napriek nevydarenej sezóne 2012 sa meno Jasenský rozhodne zo štartových listín v budúcnosti nevytratí. Podľa rodinných plánov by sa v budúcom roku mali súrodenci Lukáš a Tomáš objavovať na podujatiach ako pretekári konečne obaja.

Pri vstupe do garáže Jasenských máte pocit, že si tu žijú nad pomery a pri pohľade na tri šesťstovky a jedného litra nechápete, prečo sme Lukáša vlani na pretekoch videli len párkrát. „Jedna šestka je superšport, ostatné dve štoky, s ktorými pôjde Lukáš v budúcej sezóne,“ vysvetľuje mi otec chalanov Ivan Jasenský. „Ten superšport je ale pripravený na predaj, minimálne motor z neho. Túto triedu opúšťame, účasť v nej nebola dobrým krokom, tá oprava na začiatku sezóny nás vyšla na hrozné peniaze, takže aj to bol dôvod, prečo sme sezónu nedokončili. Navyše ešte aj tá nevydarená účasť na Majstrovstvách Európy v Brne… No a Kawasaki je Tomášova, v roku 2013 by sme chceli, aby už konečne štartovali obaja.“


A kde budú Jasenskí vlastne jazdiť? „Vôbec nevieme ako to dopadne s Alpe Adriou, či tu bude nejaký seriál okolitých krajín, uvidíme akú to bude mať nakoniec podobu, ale práve to bude priestor pre nás. Účasť tam dokážeme zabezpečiť, zbytočne by sme sa búchali do pŕs s tým, že pôjdeme Európu, keď na to nemáme prostriedky. Popri tom možno nejaké preteky Endurance, ktoré sa tu začali jazdiť, chalanov to baví. Možno si vytrvalostné preteky zajazdia aj o týždeň na rozlúčke so sezónou, ktorá bude na Slovakia Ringu,“ prezrádza Jasenský senior.

So sponzormi to ani v tejto rodine nemajú jednoduché: „Samozrejme, na to sa spoliehať nedá, spomenúť môžem akurát Borisa Mentela z Motomaxx-u, ktorého prístup si mimoriadne vážim a takisto Janka Melichara. Samozrejme, mojou snahou je nájsť aj ďalších sponzorov, ale dobre viem, že to nie je vôbec jednoduché. Ale nie sme v žiadnej depresii a už sa tešíme na sezónu 2013. Z tej uplynulej sa môžeme jedine poučiť,“ dodáva na záver Ivan Jasenský.

3 komentárov k článku “Bratia Jasenskí v roku 2013

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *