Bora Jakubičková zatiaľ v neistote

Richard Karnok

Bora Jakubičková z Dolného Srnia vlani prestúpila z triedy 125 GP na šesťstovku a absolvovala prvú sezónu na štvortkate. Tento rok by rada postúpila ďalej, no k tomu potrebuje aj rýchlejšiu techniku.

Bora pri nedeľnom teste na Slovakia Ringu

Zatiaľ však na motocykel Honda, ktorý má vyhliadnutý, stále čaká a je otázne, či stihne štart na prvých pretekoch seriálu IMRC, ktoré sa budú konať na Slovakia Ringu už počas nadchádzajúceho víkendu. V nedeľu však predsa len absolvovala prvé tohtoročné kilometre na pretekárskom okruhu. „Dohodli sme sa na testovaní s Martinom Čermákom, ktorý nám zapožičal Hondu 600 a ja som tak mohla absolvovať štyridsať kôl, čo bolo pre mňa po zimnej prestávke dôležité na rozjazdenie sa,“ vraví Bora. „Uvidíme, či sa mi podarí štartovať už cez víkend na Slovakia Ringu, čakáme na motorku, ktorá bude predsa len oveľa silnejšia ako tá, na ktorej som jazdila vlani. Vlaňajšia sezóna bola predovšetkým učením sa na štvortakte, ale teraz už treba ísť ďalej.“

Tentoraz nebude môcť mladá pretekárka v prípade absencie šesťstovky využiť svoju 125-ku Hondu GP, s ktorou štartovala vlani v závere sezóny a zaspomínala si tak na svoje úspechy v osminkovej triede. „Honda 125-ka je už predaná, jej novým pôsobiskom budú české prírodné okruhy,“ prezrádza vicemajsterka Alpe Adrie z roku 2012. „Verím, že to tento rok bude pre mňa lepšia sezóna, ale nedostatok financií nám zatiaľ nedovoľuje zaistiť všetko potrebné. Už nechcem jazdiť tak ako vlani na starých pneumatikách a lepiť to všetko len tak nasilu. To naozaj nemá význam…,“ dodáva Bora na záver.