Bora Jakubičková sa trápila s technikou

Richard Karnok

Po roku si na triedu 125 GP zaspomínala Bora Jakubičková, vlaňajšia vicemsjterka Alpsko-jadranského šampionátu. Aj napriek technickým problémom si nakoniec víkend užila.

Bora Jakubičková:
Na Slovakia Ringu sme sa rozhodli štartovať s motocyklom 125 GP z dôvodu toho, že naša 600-vka nie je konkurencieschopná v Alpe Adrii. Na 125-ke som jazdila po roku motorka, nebola rok ani naštartovaná, čo sa nám aj potom vypomstilo ohľadom motoru. V piatok som odjazdila tri voľné tréningy a po prvom tréningu bolo vidieť na časoch, že som to nezabudla :-). Ale v ostatných dvoch tréningoch motorka začala strácať výkon a ukončilo sa to zadretím.
V sobotu ráno som v meranom tréningu zabiehala ďalší valec a po druhom kole, ako som už prestala zabiehať, sa motorka po cieľovej rovinke zadrela a mala som pád. Do pretekov sme poskladali z pomocou ostatných štandard, kde už bolo jasné že nebude konkurencieschopná ostatným gepečkám a hlavne moto3. To sa nám aj potvrdilo. Do pretekov sme išli z rizikom, či vôbec dôjdem do cieľa. Cieľom som nakoniec prešla, ale motorka po treťom kole strácala výkon z toho dôvodu, že sa to zasa pridieralo. Pre mňa boli ťažké prvé kolá z toho dôvodu, že motorka nebola odskúšaná a ja som si na ňu zvykala priamo v pretekoch. Hneď v prvom kole som robila chyby, lebo mi inak fungoval motor a inak sa správala motorka ako s JHA.
O nedeli sa dá povedať, že sa to opakovalo, v meranom tréningu nám motorka prestávala isť a stratila výkon a zasa sa to predieralo, takže som to odjazdila ako bolo v tej situácii možné. Obidva dni som mala dobré štarty a v nedeľu som bola po štarte druha, ale kým som prišla na koniec cieľovky, všetci ma obehli, a tak som bojovala. V polovici pretekov mi odišla predná pneumatika, na ktorej som jazdila cely víkend a na motorku sa už dávala veľmi jazdená.
Víkend aj tak hodnotím ako najlepšie preteky tejto sezóny, aj keď sme mali veľa práce s motorkou, ale stretla som sa z ľuďmi, s ktorými som nebola celu sezónu, takže celkovo tam bola veľmi dobrá atmosféra.“