Bora Jakubičková na domácom pódiu

Richard Karnok

Slovenka Barbora Jakubičková má za sebou najúspešnejšiu sezónu v sedle ostrej stodvadsaťpäťky. Posledné podujatie absolvovala cez víkend v rámci šampionátu UEM Alpe Adria na domácom Slovakia Ringu a pred zrakmi slovenských fanúšikov sa chcela so sezónou rozlúčiť pódiom.

 

Tento rok už Bora niekoľkokrát  dokázala, že jazda na mokrej trati jej problém nerobí, či skôr je pre ňu výhodou, keďže sa práve v takýchto podmienkach zmazávajú rozdiely vo výkone motocyklov. Rovnako tomu bolo aj v sobotu, keď v prvej kvalifikácii väčšinu času strávila na prvom mieste a až v závere sa pred ňu dostal hlavný favorit alpsko-jadranského šampionátu Maďar Gyutai. V druhej kvalifikácii nemalo v daždi cenu riskovať, časy sa zlepšiť nedali, a tak naša jediná zástupkyňa v triede 125 GP štartovala do nedeľných pretekov z druhej pozície. Nakoniec si svoj cieľ splnila, keď prešla cieľom na druhom mieste.

Barbora Jakubičková:
„Bolo výborné, že v kvalifikácii bolo mokro, to mi vyhovuje, dlhý čas som viedla, ale na Gyutaiov motocykel nemám, vďaka výkonu mu to na rovinke letí oveľa lepšie, tam získava celé sekundy. Druhú kvalifikáciu som pre dážď vypustila, keďže by som nič nezískala. Preteky sa však šli na suchu a my sme tým pádom nemali presné nastavenie motorky. Zvolili sme tým pádom nesprávnu trysku, v motore bolo veľa detonácií, ale držala som to druhé miesto a motocykel doslova tlačila očami. Škoda, že nepršalo, mohlo to byť možno ešte lepšie. Mám za sebou ďalšiu sezónu, moju doteraz najlepšiu a hoci som jazdila na úplnom štandarde, tak sme sa až tak netrápili s technikou, takisto som získala dobré výsledky a darilo sa mi aj na daždi. Vcelku som teda spokojná, aj keď je to všetko veľmi náročné, sponzori nie sú, pomáhajú mi rodičia, ktorým patrí moja veľká vďaka. Takisto ďakujem za materiálovú pomoc Lacovi Šinkovi a Slovakia Ringu za možnosť trénovania. Uvidíme čo prinesie ďalšia sezóna, ale veľmi rada by som pri tomto mojom obľúbenom športe zostala.“Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *