Bonusový Fun Cup od Slovakia Racingu

Richard Karnok 2

Hoci motocyklová sezóna už pred časom skončila, motorkári sa len ťažko zmierujú so skutočnosťou, že dlhé mesiace neosedlajú svoje motocykle. No keďže je počasie zatiaľ k vyznávačom jednej stopy zhovievavé a bolo by chybou predčasne zazimovať svojho dvojkolesového miláčika, v agentúre Slovakia Racing padlo rozhodnutie: Urobíme ešte jeden Fun Cup!

Preto sa v piatok 19. októbra na Slovakia Ring začali schádzať tí, ktorí sa pred časom domnievali, že sa s kamarátmi stretnú až na jar. A že bol tento Fun Cup skutočne tým správnym bonusom za vydarenou sezónou svedčí skutočnosť, že sa na mieste stretlo 114 motorkárov zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska. Tradične ich to vďaka podpore partnerov stálo len osemdesiat „éčiek“ a keďže v tejto cene mali okrem klasických pretekov aj dvojhodinové preteky endurance, či transpondér a občerstvenie, rozlúčka s tohtoročnou sériou Fun Cupov to teda bola naozaj ako sa patrí! Keďže bol záujem naozaj veľký, organizátori sa rozhodli zmeniť trať a z dôvodu bezpečnosti sa podujatie neuskutočnilo na prvom variante okruhu, ale na najdlhšom, teda štvrtom variante.

Motorkári boli rozdelení do troch skupín, pochopiteľne každá skupina absolvovala svoje preteky. V najrýchlejšej triede A potvrdil skvelú formu Rado Dulík, keď rýchlejší ako on bol len náš superbikový šampión Vlado Ruža. Ten však v závere jazdiac suverénne na čele zašiel do boxu a kolégialne nechal ceny pre amatérskych jazdcov. Medzi béčkarmi si s tridsiatkou mužov poradila Maďarka Timea Vaslaki, v triede C bol najrýchlejší Marek Páleník. Tentoraz nie ako súperi ale ako tímoví kolegovia nastúpili do dvojhodinových pretekov endurance Dulík s Ružom a v cieli boli odmávnutí na prvom mieste. O veľkom záujme o vytrvalostné preteky svedčí skutočnosť, že na štarte stálo 26 tímov!

V agentúre Slovakia Racing, ktorá má okrem Fun Cupov na svojom konte aj organizáciu tohtoročného úspešného Slovenského pohára, už teraz pripravujú sezónu 2013 a môžete si byť istí, že sa budete mať opäť na čo tešiť! Aj počas zimy môžete sledovať web www.slovakiaracing.sk a budete tak v centre najdôležitejších informácií.

(ilustračné foto)

2 komentárov k článku “Bonusový Fun Cup od Slovakia Racingu

  1. Osobitne by som rad „Pogratuloval“ Marekovi Palenikovi, ktory aj so zrejme pokazenou HAYABUSOU v skupine C zajazdil A-ckovy cas a zaroven sa mu za nas ostatnych „ospravedlnujem“, ze sme mu tam zavadzali…
    Odkaz pre Mareka: Poznam jedneho velmi dobreho opravara: Janko Motoopravar 0901 234 567, ktory Ti Hayabusu nastavi tak, ze na cielovej rovinke bude vladat ist rychlejsie ako R6-ka.
    Zaroven dakujem organizatorom, ze takychto HERCOV pustili do tejto skupiny uz podstatne menej ako minule.

    1. súhlasím s Mikim. Schválne som pozeral výsledky s predchádzajúcich Fun Cupov, kde to v skupinách bolo podstatne vyrovnanejšie , ale tentoraz sa na preriedenie organizátori totalne vykašlali

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *