Blíži sa Veľká cena SR na Slovakia Ringu

Richard Karnok

17. – 19. 6. 2011 sa na okruhu Slovakia Ring uskutočnia najvýznamnejšie a najväčšie preteky motocyklov konajúce sa na území Slovenska. Pri tejto príležitosti sa 6. júna stretli organizátori podujatia s novinármi, aby verejnosť prostredníctvom médií informovali o pripravovanej akcii podrobnejšie.

Na tlačovej konferencii nás zaujímala hlavne športová stránka podujatia, ku ktorej sa na tlačovej konferencii vyjadrovali okrem organizátorov aj dvaja zástupcovia pretekárov, Slovák Lukáš Jasenský, v súčasnosti vedúci pretekár priebežného poradia alpsko-jadranského šampionátu v triede Superstock 600 a Michal Filla, brniansky jazdec, ktorý je držiteľom traťového rekordu okruhu Slovakia Ring z minulého roka. Obaja pretekári sa vyjadrili k samotnému okruhu, ktorý je ich obľúbený aj vďaka niektorým doslova adrenalínovým úsekom. Jasenský by rád na Slovakia Ringu odčinil chybu z víkendových pretekov na Pannonii, kde bol za predčasný štart penalizovaný a nebodoval. Na domácom okruhu by teda rád upevnil priebežné vedenie v Alpe Adrii.

Michal Filla sa na Slovensko teší, ako spomenul, čaká ho veľmi silná konkurencia a je presvedčený, že jeho rekord okruhu bude tento rok prekonaný, pričom dúfa, že ho prekoná on sám. Zarážajúce je, že pretekár takýchto kvalít, víťaz 8-hodinovky v Albacete vo vytrvalostných MS v triede Superstock, zatiaľ nemá účasť na Slovakia Ringu finančne vôbec pokrytú… O finančných problémoch sa vyjadril aj šéf SMF pán Peter Smižík, ktorý novinárom osvetlil súčasnú doslova tragickú situáciu okolo dotácií na reprezentáciu zo štátneho rozpočtu, pričom uviedol, že nebyť hľadania iných zdrojov, tak motocyklový šport na Slovensku dlho neprežije.

Na Slovakia Ring je zatiaľ prihlásených viac ako sto pretekárov, pričom najväčší nápor prihlášok sa očakáva v týchto dňoch. Usporiadatelia očakávajú, že aj tento rok bude na mieste viac ako 200 jazdcov.

Podujatie sa koná na tomto jedinečnom automotodróme už po druhý raz, no v plnej réžii Slovakia Ringu je to premiéra. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa organizátori rozhodli na tomto ročníku vytvoriť rodinnú atmosféru. „Nechceme zaujať len motocyklových nadšencov, ale aj mladých ľudí a rodiny s deťmi. Pripravili sme preto bohatý sprievodný program“, hovorí výkonný riaditeľ Slovakia Ringu Tomáš Vranka. Súčasťou programu bude DJ, každohodinové žrebovanie o zaujímavé ceny, prípadne možnosť dopraviť sa kyvadlovou dopravou do Thermal Parku, ktorý v daný víkend ponúka zvýhodnené vstupné.
Automotodróm Slovakia Ring sa nachádza 36 km od Bratislavy v obci Orechová Potôň. Je pilotným a dlhodobo jediným zariadením svojho druhu na území Slovenskej republiky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.