Blíži sa Kopčiansky rýchlostný motookruh 2017

Richard Karnok

Už o týždeň sa do záhoráckych Kopčian budú schádzať účastníci pretekov cestných motocyklov v tejto obci, ktoré sa budú konať 17. a 18. júna. Miestny Moto Classic Racing Club pripravil už ôsmy novodobý ročník podujatia, ktorých pôvodná história sa začala písať už v roku 1967.

Triedy
Aj tento rok bude podujatie súčasťou Majstrovstiev a preboru Českej republiky pod hlavičkou Českomoravskej asociácie motocyklového sportu a teda aj vypísané triedy zostávajú nezmenené. Pretekári sa predstavia v triedach klasikov do 175, 250, 350, 500 a 750 cm3, moderné motocykle sa predvedú v triedach 125 SP, 125 GP, 250 SP, 400 SSP, Supermono, Twin, do 600 a nad 600 cm3.

Trať
V roku 2014 organizátori predstavili novú, 3,1 km dlhú trať, ktorá nahradila predchádzajúcu, 2100-metrovú dráhu, ktorá po zrušení v minulosti populárnych esíčok predsa len nebola až taká atraktívna. Pretekári teda aj tento rok vedia do čoho idú, navyše sa môžu tešiť aj na priestornejšie parkovisko pretekárskych strojov na miestnom futbalovom ihrisku.

Prihlásení pretekári
V čase uzávierky prihlášok bolo na zozname štartujúcich 170 pretekárov zo šiestich krajín, no organizátori nám potvrdili, že nové prihlášky im ešte stále prichádzajú. Pokiaľ si chcete pozrieť aktualizovaný zoznam prihlásených, môžete kliknúť na toto miesto.

Vstupenky 
Cena vstupenky na podujatie je 3,- €, k nej si môžete prikúpiť aj program so štartovými listinami a ďalšími informáciami. Jeho cena je 2,- €. Z oboch smerov (od Holíča aj od Kútov) bude uzávierka komunikácií s vyznačenou obchádzkou pre tých, ktorí nejdú na preteky. Návštevníci podujatia a aj obyvatelia môžu samozrejme pokračovať do Kopčian.

Časový harmonogram
Na tomto odkaze nájdete aj časový harmonogram podujatia v Kopčanoch, aby ste sa, či už ako divák alebo pretekár, mohli na víkend správne pripraviť. Pokiaľ chcete poznať ďalšie podrobnosti týkajúce sa pretekov v Kopčanoch, nájdete ich v Zvláštnych ustanoveniach. Všetky ostatné informácie sú na oficiálnej stránke organizátorov www.kopcany.com.

Text, foto a video: Richard Karnok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *