Anketa k budúcnosti triedy 125 SP na Slovensku

Richard Karnok

Tento príspevok je určený slovenským pretekárom, ktorí jazdia triedu 125 Sport Production. Po tom, ako tento rok vypadla táto trieda zo seriálu medzinárodného šampionátu Alpe Adria, v rámci ktorého sa jazdí slovenský šampionát, stala sa jej budúcnosť na Slovensku neistou.

Predsedovi ŠK CPM SMF, Milošovi Balážovi, sa podarilo dať dohromady seriál M SR mimo Alpe Adrie s tým, že sa dve podujatia uskutočnili v rámci MM SR Vintage (5. variant 1. mája Slovakia Ringu a priemyselná zóna Trenčín v auguste) a jedno na Cene Slovenska v septembri na Slovakia Ringu. Okrem toho sa do hodnotenia rátali aj výsledky pretekov v českom Hradci Králové.

Pred sezónou 2019 sa však opäť vynára otázka o budúcnosti triedy 125 SP. Organizátori MM SR Vintage v jazde pravidelnosti v Trenčíne sa z pochopiteľných príčin naďalej obávajú na svojom okruhu vypisovať triedy na rýchlosť, takže z možného kalendára triedy 125 SP tak vypadáva jeden z vlaňajších usporiadateľov.

Ďalšou neznámou je možný odchod pretekárov z tejto triedy, niektorí z nich sa už verejne vyjadrili, že by radšej skúsili triedu SSP300. Ani to by však nemuselo znamenať definitívny zánik triedy 125 SP v slovenskom šampionáte. V Českej republike totiž Autoklub ČR vypísal na prírodných okruhoch oficiálny český šampionát a bola by tu možnosť participácie SMF na niektorom z podujatí, ktoré by tak mohlo byť zaradené do slovenského šampionátu.

V tomto smere chce preto ŠK CPM SMF pri otázke budúcnosti triedy 125 SP spolupracovať priamo s pretekármi, ktorým dávame možnosť vyjadriť sa v nasledujúcom formulári pod článkom. Prosíme pretekárov, aby si uvedomili vážnosť situácie a aj vo svojom záujme sa vyjadrili.

Ďakujeme Vám.

Miloš Baláž
Viceprezident SMF pre CPM

Chyba: Kontaktný formulár nebol nájdený.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *