Alpe Adria odštartuje v júli na Pannoniaringu, termín mení aj Rijeka

Richard Karnok

Ako sme už na našom portáli informovali, šampionát Alpe Adria by mal byť po zrušení podujatí na Slovakia Ringu a v Poznani zahájený 24.-26. júla na Pannoniaringu. Teda ak sa do 15. júna zaregistruje a zaplatí dostatočný počet  pretekárov. Inak bude podujatie zrušené a zaplatené štartovné vrátené.

Zmena je potvrdená aj na preteky v Rijeke, ktoré sa oproti pôvodnému termínu prekladajú na 4.-6. septembra. Záverečné podujatie je naplánované na 16.-18. októbra v talianskej Cremone (podujatie koliduje s pretekmi CIV vo Vallelunge).

Program každého podniku bude zložený z tohto programu: v piatok voľný tréning, v sobotu kvalifikácia a prvé preteky, v nedeľu najprv warm up a druhé preteky všetkých tried (Moto3 a Moto3 standard, SSP300, STK600, STK1000, SBK, AA Cup, Európsky pohár Superstock 1000 a Európsky pohár Supersport 300.

Keďže júlové preteky na Pannoniaringu sú súčasťou majstrovstiev Slovenskej republiky a Slovenského pohára, naši pretekári sa na podujatie môžu prihlásiť na tomto odkaze: https://www.europeanrace.com/riders-registration/. V tomto čase sa zástupcovia ŠK CPM SMF snažia vyriešiť otázku štartovného, ktorá nie je v pôvodnom variante pre zmenu kalendára riešená tak, ako by mala. Po tom, ako sa táto otázka dorieši, budeme pretekárov ov výške štartovného informovať. Preto žiadame pretekárov o trpezlivosť.

Text: Richard Karnok
Foto: Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *