Alpe Adria na Pannoniaringu by mala byť v júli

Richard Karnok

Medzinárodný motocyklový šampionát Alpe Adria prišiel pre súčasnú pandémiu ochorenia Covid-19 o prvé dve podujatia na Slovakia Ringu a v poľskej Poznani. Prvým podnikom seriálu by mali byť preteky na maďarskom Pannoniaringu, ktoré sa pôvodne mali uskutočniť 26.-28. júna.

Organizátori šampionátu však prišli s informáciou, že by sa preteky v Maďarsku mali uskutočniť o štyri týždne neskôr, teda 24.-26. júla 2020. V tomto čase je úlohou zúčastnených federácií vyjadriť sa, či mienia maďarské preteky zarátať do svojich národných šampionátov a následne osloviť svojich pretekárov k účasti na podujatí. Ak totiž do 15. júna nebude prihlásená aspoň stovka pretekárov, tak bude podujatie na Pannoniaringu zrušené.

Zo strany Športovej komisie CPM SMF je podujatie v Maďarsku vypísané ako súčasť majstrovstiev SR, preto sa naši pretekári, ktorí majú záujem o bodovanie do nášho šampionátu, môžu na podujatie prihlásiť cez stránku organizátora www.europeanrace.com.

V tomto čase sa hovorí aj o zmene termínu podujatia v Rijeke, ktoré sa malo uskutočniť o týždeň neskôr oproti pôvodnému plánu, a to 4.-6. septembra.

Text: Richard Karnok
Foto: Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *