Alpe Adria a M SR v Poznani

Richard Karnok 11

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ – V poľskej Poznani pokračuje alpsko-jadranský šampionát a aj tentoraz sa bojuje o body do Majstrovstiev Slovenska.

Už tradične nízky záujem pretekárov sprevádza ďalšie podujatie seriálu, keď Slovákov je na mieste len päť. Absolútnym prepadákom je potom účasť štyroch jazdcov v triede 125 SP, ktorá dokonca o jedného jazdca prekonala triedu GP. Vo štvortaktných triedach sú z našich na mieste len Vladimír Ruža a Miroslav Sloboda v triede Superbike. Myslím si, že je ten najvyšší čas vybrať sa so slovenským šampionátom celkom iným smerom akým je súčasná podoba alpsko-jadranského šampionátu…

NEDEĽA:

V Poľsku prší. V pretekoch triedy 125 SP zvíťazil Talian Schillaci pred krajanom di Giorgiom. Naša dvojica uzatvorila štvorčlenné pole pretekárov na 3. (Puškár) a 4. (Rauch) mieste.
Výsledky 125 SP + GP

V triede 125 GP zvíťazila naša Barbosa Jakubičková pred Maďarom Gergo Csányim a Čechom Oldřichom Podlipným. Gratulujeme!
Výsledky 125 SP + GP

Stocky 600 vyhral Patrik Vostárek z ČR, pred Maďarom Jánosom Chrobákom a krajanom Michalom Práškom. Šlo sa bez slovenskej účasti.
Výsledky STK 600

Litrové stocky ovládol Francúz Gwen Giabbani pred domácimi pretekármi Krzystofom Kubišom a Pwlom Gorkom. Rovnako bez účasti našich jazdcov.
Výslekdy STK 1000

Trieda Supersport takisto bez našej účasti. Víťazstvo domácim farbám zaistil Marek Szkopek pred Michalom Šemberom z ČR a krajanom Sebastianom Zielinskym.
Výsledky SSP

Víťazstvo pre slovenský tím Maco Racing vybojoval v triede Superbike švajčiarsky pretekár Gregory Junod. Na stupňoch víťazov ho doplnili domáci jazdci Ireneusz Sikora aJanusz Oskaldowicz. Vladimír Ruža skončil šiesty, Miroslav Sloboda ôsmy.
Výsledky SBK

Majstrovstvá SR 2012 – priebežné poradie
Majstrovstvá UEM Alpe Adria 2012 – priebežne

—————————————————————————

SOBOTA:

Výsledky kvalifikácií:

125 SP + 125 GP
Superstock 600
Superstock 1000
Supersport
Superbike


11 komentárov k článku “Alpe Adria a M SR v Poznani

  1. V padocku sa niečo rozpravalo ze posledy zavod sa nepojde na hungači.Neviete niekto o tom niečo bližšie?

    1. Je to pravda, v najbližších dňoch sa rozhodne ako to dopadne, zatiaľ je to tak 50 na 50… Maďarská federácia bude rokovať s okruhom. Samozrejme budeme čím skôr informovať o tom ako to dopadne.

    1. no riso,nakoniec som nato dosiel.sa omluvam,ale oni scitavali oba zavody vysledky tak je to v poriadku.nic to sice nemeni natom ze tam vychadzali z boxov ked uz svietila cervena a ine atrakcie :-)ale nevadi,vydel som ciel a este aj bodiky do alpe tak pohoda.

  2. vsetko super az nato ze neviem preco tam pisu ze osmy ked som skoncil siedmy???z Vladom sme skoro naraz prechadzali cielom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *