Alpe Adria a M SR Hungaroring

Alpsko-jadranský súťažný ročník 2011, v rámci ktorého sa budú konať aj vybrané preteky Majstrovstiev Slovenska cestných motocyklov začal cez víkend na maďarskom okruhu Hungaroring.

PRETEKY

125 SP: Nalepším z našich pretekárov sa stal Peter Rauch, vybojoval tretie miesto celkovo. Pódium slovenských majstrovstiev v tejto triede doplnili Pavol Skovajsa (7.miesto AA) a Michal Mišák (8.miesto AA). Na celkovom deviatom mieste sa umiestnil štvrtý zo Slovákov Jaroslav Čech, na 13-17tej pozícii sa umiestnili Pavol Michalkovič, Štefan Bunčiak, Milan Hanzalík, Vladimír Petrovič a Jozef Oravský. Devätnáste miesto v cieli patrilo Romanovi Frühaufovi, hneď za ním sa umiestnol Róbert Malík. Jediným zástupcom slovenských farieb, ktorý preteky kvôli pádu nedokončil je Michal Puškár.

125 GP: Barbora Jakubičková finišovala na celkovom 13.mieste (šiesta v hodnotení M ČR).

Superstock 600: Lukáš Jasenský skvelým spôsobom zužitkoval včerajšiu pole position, zvíťazil v priamom súboji s Jiřím Fejtom a Michalom Práškom. Druhý zo slovenských pretekárov Martin Durdík skončil celkovo 15ty, Igor Marinica obsadil 24tú alpsko-jadranskú priečku.

Supersport: Martin Durdík (11.miesto AA) druhý krát v akcii, v tomto prípade ako najúspešnejší Slovák, 22.miesto si na Hungaroringu pripísal David Hanzalík.

Superstock 1000: Sedemnásty po kvalifikácii, rovnako aj v cieli pretekov- to je bilancia najrýchlejšieho z našich pretekárov v litrových stockoch Mira Slobodu.Dvatsiaty skončil Vladimír Kada.

Superbike: Prvenstvo v M SR vybojoval Vladimír Ruža (12.miesto AA) pred Frenkym Vetrákom (17.miesto AA) a Vladimírom Karbanom (21.miesto AA). Štvrtým bodujúcim slovenským pretekárom bol Heňo Megela (25.miesto AA), Peter Duchyňa nedokončil.