Alpe Adria a IMRC Slovakia Ring – informácie pre divákov

Richard Karnok

Vážení športoví priatelia, srdečne Vás pozývame na najprestížnejšie motocyklové preteky na Slovensku, ktoré budú súčasťou medzinárodných seriálov Alpe Adria Championship, Majstrovstvá Európy Stock 250 a IMRC (International Motorcycle Race Cup). Podujatie sa uskutoční 12. a 13. septembra na okruhu Slovakia Ring. Na pretekoch sa predstaví vyše 200 jazdcov z viac ako 15 krajín, na ktorých bude čakať dvoje pretekov, prvé už v sobotu a druhé v nedeľu.

Podujatie bude špeciálne najmä tým, že ako posledné v sezóne bude mať to privilégium korunovať väčšinu nových šampiónov a víťazov seriálov. A to nielen v medzinárodných seriáloch, ale aj v národných šampionátoch niekoľkých krajín, ktoré svoje majstrovstvá jazdia práve v rámci týchto podujatí.

ČASOVÝ HARMONOGRAM

Podujatie štartuje v sobotu tréningami od 8:00 hod, pokračuje kvalifikáciami od 10:30 hod a prvými pretekmi od 13:20 hod. Nedeľný program začína kvalifikáciami od 8:00 hod a pretekmi o 14:40 hod. Detailný harmonogram obidvoch dní si stiahnete tu…

CENY VSTUPENIEK

  • Tribúna A + paddock: 6,-€/1 deň
  • Tribúna B: 3,-€/1 deň
  • Vstup do paddocku: 3,-€/1 deň
  • Prírodné tribúny D a E: 3,-€/1 deň

Cena vstupného zostáva na úrovni minulého roka, a teda deti do 10 rokov majú vstup zdarma.

Počas podujatia bude pre Vás k dispozícii tribúna „A“ a prírodné tribúny „D“ a „E“.

  • Návštevníci, ktorí sa rozhodnú zakúpiť si vstupenky na krytú tribúnu „A“ v cene 6,-€, tak môžu urobiť v hlavnej pokladni pri vstupe do areálu. Ako bonus máte v tejto vstupenke zahrnutý aj vstup do paddocku. Sólo vstupenka do paddocku je spoplatnená sumou 3 Eur / os a je možné si ju zakúpiť v hlavnej pokladni pri vstupe do areálu.
  • Návštevníci, ktorí sa rozhodnú zakúpiť si vstupenky na krytú tribúny “B” a prírodné „D“ a „E“, tak môžu urobiť priamo pri vstupe na tieto tribúny. Tieto sú známe svojou atraktivitou, pretože z nich vidno množstvo pretekárskej akcie. Tí z Vás, ktorí sa rozhodnú sledovať preteky z tribún “B”, „D“, či „E“ majú možnosť zakúpiť si vstupenky v cene 3,-€, ako aj odparkovať svoje vozidlá, pohodlne, pri tribúne. Pre Váš komfort sme pre Vás pripravili aj predajné miesto so základným sortimentom nealkoholických nápojov. Širší sortiment nealkoholických nápojov a teplého občerstvenia Vám bude k dispozícii v reštaurácii pri hlavnom vstupe do areálu.

Letecké zábery na areál s rozmiestnením tribún nájdete v spodnej časti tejto stránky.

DOPRAVA NA OKRUH

Dopravné spojenie s okruhom Slovakia Ring v Orechovej Potôni je veľmi pohodlné. K dispozícii je vlakové spojenie Regio-Jet so zástavkou v Orechovej Potôni, ako aj autobusové spojenie prímestskej dopravy (www.cp.sk ). Motoristi sa dostanú na Slovakia Ring po štátnej ceste č. 572.

GPS súradnice :
48° 3’14.00″ S
17° 34’14.87″ V

Viac informácií o okruhu a jeho službách, nájdete na www.slovakiaring.sk.

Tešíme sa na Vás.
Slovakia Racing Team