Aktuálne informácie k víkendovej Cene Slovenska

Richard Karnok

Už v piatok sa začne voľnými tréningmi tohtoročná Cena Slovenska na Slovakia Ringu. Prinášame vám najdôležitejšie aktuálne informácie k tomuto podujatiu.

DIVÁCI

Diváci a návštevníci budú mať povolený bezplatný prístup na A a B tribúny s vyznačeným sedením. Vstup do paddocku je určený iba pre účastníkov podujatia a organizátorov. Reštaurácia RING je otvorená pre širokú verejnosť.

PREJAZD HRANÍC

Odporúčame v každom prípade prekročiť hranice so Slovenskom už vo štvrtok 8.7.2021, kedy platia pôvodné podmienky:

Pred prejazdom hraníc registrácie na odkaze: https://korona.gov.sk/ehranica/

Pri organizovaní hromadných športových podujatí platia do 8. 7. (štvrtok) výnimky na prekročenie hraníc, ktoré sa vzťahujú na osoby disponujúcimi potvrdením o:

  • očkovaní druhou dávkou vakcíny s uplynutím minimálne 14 dní od jej podania,
  • prekonaní ochorenia Covid-19 nie staršieho ako 180 dní,
  • negatívnom AG teste nie starším ako 24h alebo RT-PCR testom nie starším ako 72h,
  • ďalšie výnimky podľa vyhlášky.

Od 9.7.2021 (piatok) sa menia podmienky na prekročenie slovenských hraníc smerom na Slovensko rozhodnutím vlády Slovenskej republiky.

Pred prejazdom hraníc registrácie na odkaze: https://korona.gov.sk/ehranica/ (Pozn.: Plno očkovaným osobám stačí sa registrovať raz za 6 mesiacov)

Ceny Slovenska sa to týka tak, že každý prihlásený pretekár buď dostal, alebo v stredu 7. 7. dostane na e-mailovú adresu „Pozývací list“, s ktorým môže prejsť hranice aj od piatku 9. 7. V tomto prípade však platí, že sa na hraniciach alebo príslušných kontrolách musí preukázať okrem tohto listu aj buď očkovaním, alebo PCR testom nie starším ako 72 hodín!

Očkovanou osobou (nutné preukázať potvrdením alebo digitálnym COVID preukazom EU) sa rozumie osoba po aplikácii prvej dávky vakcíny (tzn. do 8.8.2021 stačí prvá dávka vakcíny, a to kedykoľvek po jej poddaní; od 9.8. bude už nutné ukončené očkovanie).

PRÍCHOD DO PADDOCKU

Do paddocku Slovakia Ringu je možný príjazd už od štvrtka rána (do 20:00). Vo štvrtok sa na okruhu konajú aj celodenné voľné jazdy motorkárov, ktoré pretekári môžu taktiež využiť. Viac informácií zobrazíte kliknutím sem… 

ČASOVÝ HARMONOGRAM

Predbežný časový harmonogram stiahnete kliknutím sem… V piatok večer po administratívnom preberaní môže na zasadnutí Jury prísť k úprave časového harmonogramu v závislosti od počtu prihlásených pretekárov do jednotlivých tried.

ROZPRAVA

Na tomto mieste si môžete stiahnuť rozpravu: slovenská verzia / english version

ZVLÁŠTNE USTANOVENIA

Ostatné dôležité informácie nájdete vo zvláštnych ustanoveniach po kliknutí sem…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *