Aj Kamenického v Moste potrápili horúčavy

Richard Karnok

Tropické teploty, ktoré panovali počas minulého víkendu v Moste, potrápili techniku nejedného pretekára a rovnako tomu bolo aj v prípade Jaroslava Kamenického, ktorý ale nakoniec z Mostu po pretekoch triedy Superstock 1000 odchádzal spokojný s pekným bodovým prídelom.

Jaroslav Kamenický:

„Rovnako, ako podaktorí ďalší jazdci, som myslel, že do Mostu nepôjdem, ale zohnali sme nejaké financie navyše, tak sme nakoniec šli. Ja už som tam bol asi pred tromi rokmi, ale že by som si to nejako pamätal, tak to teda nie. Trať je to pekná až na pár nedostatkov, ale to je asi všade tak. Málo Slovákov ju má, myslím, najazdenú a aj ja som sa tam dosť trápil, k tomu veľké teplo, nemali sme box, ale ani stan a bola to teda riadna vypekačka. Myslel som, že motorku v prvých pretekoch totálne uvarím, rovnako, ako spomína Laco Miklánek.

Práve v prvých pretekoch som sa dostal na čas 1:45, no nedalo sa mi zrýchliť, moto malo cez 100 stupňov a asi v 13. kole som mal kolíziu a ani neviem ako som sa ocitol naspäť na motorke. Škoda, že sa mi nepodarilo lepšie umiestnenie, ale na chalanov, čo jazdia Alpe Adriu, som nemal a preto som rád, že sme to odjazdili a nakoniec aj pekne bodovali.

Most je pekný, no pre nás ďaleko na trénovanie. Tešíme sa na Hungaroring. Teraz odchádzame aj s Ivanom Jasenským do Chorvátska plaviť na loďke, tak dáme relax pfuuu 😀 Ďakujem môjmu sponzorovi, že som sa na pretekoch v Moste mohol zúčastniť.“

Text: Richard Karnok
Foto: Vladimír Adamčík